Komorný orchester Technik
Slovenská technická univerzita - vysokoškolský umelecký súbor TECHNIK
   
 
   

KOMORNÝ ORCHESTER TECHNIK

Komorný orchester Technik je orchestrom najmä mladých ľudí, ktorých spája nadšenie, láska k hudbe a priateľský kolektív. Generácie technikárov na svojich koncertoch sprostredkovávajú radosť z hry poslucháčom doma i v zahraničí už niekoľko desaťročí.

NOVÉ: Prihláste sa k odoberaniu pozvánok na naše koncerty

alebo uveďte aj svoje meno

Pozvánka na koncert a krst nového CD v piatok 23.6.2017!

Technik - pozvanka na koncertMilí priaznivci, pozývame vás a vašich známych na letný koncert Komorného orchestra Technik, ktorý sa uskutoční v piatok 23. júna 2017 o 19:00 v Koncertnej sieni Dvorana VŠMU, Zochova 1, Bratislava.

Koncert bude spojený aj s krstom nového CD "Fragmenty" s vybranými časťami z desiatky našich najhranejších skladieb uplynulých rokov. CD bude možné si po koncerte aj zakúpiť.

Program koncertu:

 • Giovanni Battista Sammartini: Sinfonia A dur
  (Presto, Andante, Presto assai)
   
 • Christoph Willibald Gluck: Che farò senza Euridice,
  Geminiano Giacomelli: Sposa, non mi conosci
  Sólo: Andrea Pietrová ml. (mezzosoprán)
   
 • Antonín Dvořák: Serenáda E dur, op. 22
  (Moderato, Menuetto: Allegro con moto, Scherzo: Vivace, Larghetto, Finale: Allegro vivace)
   

Účinkujú:
Komorný orchester Technik STU
Andrea Pietrová ml. (mezzosoprán)
Dirigent: Mirko Krajči
Hudobný pedagóg: František Török
Koncertný majster: Petra Pálková

Vstupné dobrovoľné a tešíme sa na vás!


Podporte orchester Technik svojimi 2 % z dane

Podporte financovanie potrieb pre hudobné nástroje, propagačných materiálov a častejších koncertov venovaním svojich 2 % z dane Komornému orchestru Technik. ĎAKUJEME!


Pozvánka na prvý jarný koncert v nedeľu 23.4.2017 v Zálesí pri Bratislave

Technik - pozvanka na koncertVážení priaznivci, pozývame vás a vašich známych na jarný koncert Komorného orchestra Technik, ktorý sa uskutoční v nedeľu 23.4.2017 v Zálesí pri Bratislave. Koná sa o 18:00 v Rímskokatolíckom kostole Najsvätejšej Trojice a venovaný je sviatku Božieho milosrdenstva. Pripravený je v spolupráci s Rímskokatolíckym farským úradom Ivanka pri Dunaji a OZ Spirituale Zálesie. Vstupné dobrovoľné.

Program: výber ukážok z diel autorov A. Vivaldi, O. Respighi, H. Purcell, G. F. Händel, G. B. Sammartini, E  H. Grieg, P. I. Čajkovskij, B. Britten, A. Dvořák.

Účinkuje: Komorný orchester Technik STU
Dirigent: Mirko Krajči
Hudobný pedagóg: František Török
Mapa: https://goo.gl/maps/tHNRJhJd3dx

Vstupné dobrovoľné a tešíme sa na vás!

Pripravujeme...

Budeme nahrávať nové CD

Aktuálne intenzívne nacvičujeme repertoár pre nahrávanie nového profilového CD s výberom žiadaných skladieb z nášho viacročného repertoára. Samotné nahrávanie sa uskutoční začiatkom mája a veríme, že do niekoľkých mesiacov vám budeme môcť predstaviť aj hotové CD.

Najbližšie plánované koncerty

 • 23.4.2017 - koncert, Bratislava - Zálesie, repertoár z pripravovaného CD
 • 11.6.2017 - koncert v rámci doobedňajšej omše - Bratislava - Zálesie,
  W.A. Mozart: Missa brevis d mol, KV 65 (s speváckym zborom Ad Una Corda)
 • 16.–17.6.2017 koncerty v rámci súťaže Divertimento Musicale, Rimavská Sobota
 • 23.6.2017 - záverečný koncert sezóny, Dvorana VŠMU Bratislava
  (presunutý z termínu pôvodne plánovaného na 24.6.2017)

Budeme sa na vás tešiť, termíny a programy koncertov včas upresníme a zverejníme na našej webovej aj facebookovej stránke.

Postúpili sme do celoštátneho kola Divertimento musicale 2017!

Technik - diplomVážení priaznivci, v nadväznosti na predchádzajúci nižšie uvedený príspevok potvrdzujeme, že sme úspešne prešli bratislavským krajským kolom súťaže neprofesionálnej inštrumentálnej hudby Divertimento musicale 2017 a postupujeme do celoštátneho kola, ktoré sa uskutoční v Rimavskej Sobote v termíne 16. – 17. júna 2017.

    

Zúčastňujeme sa festivalu Divertimento musicale 2017. Pozývame vás na krajské kolo dňa 3.3.2017!

Technik - pozvanka na koncertVážení priaznivci, po štyroch rokoch sme sa rozhodli opäť zúčastniť celoštátnej súťaže neprofesionálnej inštrumentálnej hudby Divertimento musicale 2017.

Tento rok sa koná už 28. ročník tejto renomovanej postupovej súťaže, ktorého záverečné celoštátne kolo sa uskutoční v Rimavskej Sobote v termíne 16. – 17. júna 2017. Vyhlasovateľom a odborným garantom súťaže je Národné osvetové centrum.

v piatok 3.3.2017 sa koná krajská súťažná prehliadka komornej hudby festivalu Divertimento musicale v Stredisku kultúry Bratislava - Nové mesto, Vajnorská 21 od 17.00. Prehliadka je dostupná aj pre verejnoť, takže vás srdečne pozývame.

Komorný orchester Technik sa súťaže Divertimento musicale zúčastnil naposledy v roku 2013, kedy sme získali hlavnú cenu festivalu - Zlaté pásmo s pochvalou poroty. Veríme, že v roku 2017 získame na Divertimente opäť niektoré z najvýznamnejších ocenení.


Pozvánka na zimný koncert v piatok 9.12.2016

Technik - pozvanka na koncertVážení priaznivci, pozývame vás a vašich známych na zimný koncert Komorného orchestra Technik, ktorý sa uskutoční v piatok 9. decembra 2016 o 19:00 v Koncertnej sieni Dvorana VŠMU, Zochova 1, Bratislava.

Program koncertu:

 • Antonín Dvořák: Serenáda E dur, op. 22
  (Moderato, Scherzo: Vivace, Larghetto, Allegro vivace)
   
 • Program hosťujúceho speváckeho zboru Ad Una Corda:
  • Mikuláš Schneider-Trnavský: Otče náš
  • Giovanni Pierluigi da Palestrina: Exultate Deo
  • Sergej Rachmaninov: Bogorodice Devo
  • Vytautas Miškinis: Cantate Domino
  • Anton Bruckner: Os Justi
  • Ľudovít Rajter: Justorum animae
    
 • Georg Friedrich Händel: Lascia ch'io pianga (Rinaldo, HWV 7b)
 • Antonio Vivaldi: Vedrò con mio diletto (Giustino, RV 717)
 • Christoph Willibald Gluck: Che farò senza Euridice
  Sólo: Andrea Pietrová ml. (mezzosoprán)
   
 • Wolfgang Amadeus Mozart: Missa brevis d mol, KV 65
  Hosť: spevácky zbor Ad Una Corda

Účinkujú:
Komorný orchester Technik STU
Andrea Pietrová ml. (mezzosoprán), Zuzana Biščáková a.h. (čembalo)
Pezinský chrámový spevácky zbor Ad Una Corda (dirigent Marián Šipoš)
Dirigent: Mirko Krajči
Hudobný pedagóg a koncertný majster: František Török

Vstupné dobrovoľné a tešíme sa na vás!

Pozvánka na koncerty v Zálesí a v Trenčíne

Okrem hlavného koncertu v piatok 9.12.2016 v Bratislave vás pozývame aj na ďalšie vystúpenia, na ktorých okrem vybraných častí zo Serenády E dur, op. 22 Antonína Dvořáka v podaní orchestra Technik vystúpia s väčším a spoločným programom spevácke zbory Tempus a Ad Una Corda:

Technik - pozvanka na koncertNedeľa 27.11.2016 - Zálesie

 • Koncert je pripravovaný v spolupráci so zborom Tempus a koná sa v Rímskokatolíckom kostole Najsvätejšej Trojice v Zálesí (pri Bratislave), začiatok o 17.00.
 • v programe najprv vystúpi Akademický zbor Tempus (dirigent: Juraj Chlpík) s niekoľkými skladbami autorov Hans Leo Hassler, Orlando di Lasso, 3. Jacob Arcadelt, Sergej Rachmaninov, Maurice Duruflé, Ola Gjeilo, J.S. Bach/ Ch. Gounod
 • nasledovať bude program Komorného orchestra Technik (dirigent: Mirko Krajči, koncertný majster: František Török) - A. Dvořák: Serenáda E dur, op. 22 a 2 skladby (Ch. W. Gluck a A. Vivaldi) v ktorých má zpevácke sólo Andrea Pietrová
 • koncert zakončia dve skladby (C. Franck a J. S. Bach) spoločne - Komorný orchester Technik a Akademický zbor Tempus, spev: Vladislav Vanta
    
 • Facebooková udalosť ku koncertu

Technik - pozvanka na koncertSobota 3.12.2016 - Trenčín

 • Koncert je pripravovaný v spolupráci so speváckym zborom Ad Una Corda.

  Koná sa počas slávnostnej svätej omše v Piaristickom kostole sv. Františka Xaverského (Mierové námestie) od 18:00.

  Počas omše zaznie dielo W. A. Mozarta Missa brevis d mol, KV 65 .

  Koncert pokračuje po omši - programom komorného orchestra Technik (Antonín Dvořák: Serenáda E dur) a zboru Ad Una Corda.

  Podujatie bolo zaradené do cyklu "Čaro Vianoc pod hradom", organizovaného Mestom Trenčín. Viac o podujatí na: http://www.trencin.sk/index.php?s-cv-contentID=12288&s-cv-embeddedID=113356
   

Recenzia nášho koncertu v Skalici

Radi by sme sa pochválili príjemnou recenziou nášho júnového koncertu v Skalici, ktorú sme objavili v nedávnom čísle časopisu Hudobný život (9/2016, str.9). Autor - známy hudobník Juraj Alexander - v nej píše:

Technik - recenziaV polovici júna sa v Skalici už po ôsmykrát konali večery hudby Divergencie a hneď na úvod musím vyjadriť uznanie svojmu kolegovi, violončelistovi Jánovi Slávikovi, za ich zorganizovanie.
***
Vo Farskom kostole sv. Michala sa predstavil Komorný orchester Technik STU vedený Mirkom Krajčim a hoci teleso patrí k amatérskym, od prvého akordu som sedel ako omráčený zvukom, nadšením a precíznosťou tohto sláčikového súboru. Nevdojak som si spomenul na muzicírovanie „starého“ SKO pod egidou nezabudnuteľného Bohdana Warchala a túto asociáciu potvrdili aj Vivaldiho Štyri ročné obdobia. Suverénneho sólistu Františka Töröka podporili všetci členovia telesa, mrzelo ma iba to, že som s nimi nesedel na pódiu. Zvuk orchestra bol jadrný, čistý, vášnivý, žiadna poučená interpretácia bez vibrata. Mirko Krajči sa predviedol aj ako skladateľ trojčasťovým Tangissimom pre sláčiky. V závere zaznela populárna Brittenova Simple Symphony a ako prídavok 1. časť Vivaldiho Sinfonie G dur. Skvostný koncert, ktorý jednoznačne dokázal, že na Slovensku máme vynikajúce amatérske hudobné podhubie.

Tešia nás tieto pochvalné slová, ďakujeme autorovi recenzie a vám za priazeň, ktorú nám venujete!

Poznámka: uvítame, ak vyjadríte aj váš názor na Facebooku

Pridaj sa k nám (konkurz)

Hráš na sláčikový hudobný nástroj a máš chuť si zahrať v orchestri? Príď medzi nás a zaži s nami množstvo zábavy! Členstvo nie je podmienené vekom, školou, ani profesiou. Príď sa pozrieť na ktorýkoľvek nácvik, najlepšie aj s nástrojom. Viac informácií o členstve


    

Pozvánka na koncerty v Bratislave v nedeľu 12.6.2016 a v Skalici v utorok 14.6.2016

Vážení priaznivci, pozývame vás a vašich známych na letné koncerty Komorného orchestra Technik STU.

Koncert v Bratislave v nedeľu 12.6.2016

Technik - pozvanka na koncertKoncert sa sa uskutoční v nedeľu 12. júna 2016 o 18:00 v koncertnej sieni Klarisky, Klariská 1, Bratislava.

Program koncertu:

 • Antonio Vivaldi: Štyri ročné obdobia, op. 8
  (La Primavera, L'Estate, L'Autunno, L'Inverno)
  orchester vedie / sólista: František Török, husle
 • (prestávka)
 • Antonio Vivaldi: Sinfonia G dur, RV 146
  (Allegro, Andante, Presto)
 • Georg Friedrich Händel: Lascia ch'io pianga (Rinaldo, HWV 7b)
 • Antonio Vivaldi: Vedrò con mio diletto (Giustino, RV 717)
 • Johann Sebastian Bach: Agnus Dei (Omša h mol BWV 232)
  Andrea Pietrová ml., mezzosoprán
 • Mirko Krajči: Tangissimo pre sláčikový orchester
  (Abrazo, Camelo, Embeleso)

Účinkujú:
Komorný orchester Technik STU
Dirigent: Mirko Krajči
Hudobný pedagóg a koncertný majster: František Török
Andrea Pietrová ml., mezzosoprán
Zuzana Biščáková a.h., cembalo/organ

Vstupné dobrovoľné.

Tešíme sa na vašu účasť!
  

Koncert v Skalici v utorok 14.6.2016

 Technik - pozvanka na koncertKoncert sa sa uskutoční v utorok 14. júna 2016 o 19:00 vo Farskom kostole sv. Michala, Námestie slobody 8, Skalica. Koncert sa koná v rámci 8. ročníka medzinárodného festivalu Divergencie 2016 .

Program koncertu:

 • Antonio Vivaldi: Štyri ročné obdobia, op. 8
  (La Primavera, L'Estate, L'Autunno, L'Inverno)
  orchester vedie / sólista: František Török, husle
 • (prestávka)
 • Mirko Krajči: Tangissimo pre sláčikový orchester
  (Abrazo, Camelo, Embeleso)
 • Benjamin Britten: Simple Symphony, op. 4
  (Boisterous Bourrée, Playful Pizzicato, Sentimental Sarabande, Frolicsome Finale)

Účinkujú:
Komorný orchester Technik STU
Dirigent: Mirko Krajči
Hudobný pedagóg a koncertný majster: František Török
Zuzana Biščáková a.h., cembalo/organ

Vstupné dobrovoľné.

Tešíme sa na vašu účasť!

  

Podporte orchester Technik svojimi 2 % z dane

Podporte financovanie potrieb pre hudobné nástroje, propagačných materiálov a častejších koncertov venovaním svojich 2 % z dane Komornému orchestru Technik. ĎAKUJEME!

Pozvánka na spoločné koncertné vystúpenie súboru TECHNIK v Bratislave - 2. februára 2016

Koncert TechnikVážení priatelia, pozývame vás na spoločný koncert a vystúpenie všetkých zložiek Vysokoškolského umeleckého súboru Technik STU.

V pestrom programe s názvom "Hromnice - druhé Vianoce" sa vám predstaví náš folklórny súbor, spevácky zbor a komorný orchester.

Podujatie sa koná v utorok 2.2.2016 o 19:00 v Kostole Nanebovzatia Panny Márie (Blumentál), Radlinského/Blumentálska ul. v Bratislave. Vstupné je dobrovoľné. Tešíme sa na vás!

Pozvánka na Facebooku: www.facebook.com/events/182102718815392
 

Spúšťame vlastný kanál na YouTube

Úspech reportáže v hlavných správach RTVS k nášmu 50. výročiu založenia nás motivoval k dlhšie odkladanému spusteniu vlastného kanála na YouTube.

Najprv: získajte aj notifikácie o nových videách

Ak chcete, aby vás YouTube informoval o našich nových pridaných videách a máte Google účet (alebo YouTube účet), kliknite na našej YouTube stránke aj na červené tlačidlo "Prihlásiť sa na odber". YouTube vás o novom pridanom videu upozorní na hlavnej stránke, v sekcii Odbery, prípadne aj e-mailom.

Pozrite si naše prvé video z RTVS

Cez nižšie uvedené prepojenie alebo aj cez nasledujúcu aktualitu sa dostanete aj k nášmu prvému YouTube videu s reportážou RTVS. Ďakujeme za váš záujem!

Dostali sme sa do hlavných správ RTVS!

Technik v RTVS

V sobotu 5.12.2015 odvysielala RTVS v hlavných večerných správach reportážny príspevok k 50. výročiu založenia nášho Komorného orchestra Technik. Pozrieť si ju môžete priamo na našom YouTube (ako samostatné krátke video), prípadne na webstránke TV archívu RTVS (od 41. minúty).

Pozvánka na slávnostný koncert v piatok 4.12.2015

Technik - pozvanka na koncertVážení priaznivci, pozývame vás a vašich známych na slávnostný koncert Komorného orchestra Technik pri príležitosti 50. výročia založenia orchestra , ktorý sa uskutoční v piatok 4. decembra 2015 o 19:00 v Koncertnej sieni Dvorana VŠMU, Zochova 1, Bratislava.

Program koncertu:

 • Antonio Vivaldi: Sinfonia G dur, RV 146
  (Allegro, Andante, Presto)
 • Gustav Mahler: Adagietto zo Symfónie č. 5
 • Mirko Krajči: Dvojkoncert pre husle, violončelo a komorný orchester
  (Allegro, Andantino, Lento)
  Sólisti: František Török – husle, Orsolya Kovács, a.h. – violončelo, Zuzana Töröková st. a.h. – harfa
 • (prestávka)
 • Piotr Iľjič Čajkovskij: Serenáda pre sláčikový orchester C dur, op. 48
  (Pezzo in forma di Sonatina, Walzer, Élégie, Finale - Tema Russo)

Účinkujú:
Komorný orchester Technik STU
Dirigent: Mirko Krajči
Hudobný pedagóg a koncertný majster: František Török

Vstupné dobrovoľné.

Tešíme sa na vašu účasť !

 

Technik 6.10.2015 sprevádzal víťazov súťaže Flautiada 2015 na ich záverečnom koncerte

Komorný orchester Technik bol "dvorným" orchestrom na záverečnom  slávnostnom koncerte víťazov medzinárodnej flautovej súťaže Flautiada 2015 v Zrkadlovej sieni Primaciálneho paláca v Bratislave v utorok 6.10.2015 o 18.00.

Za rekordný čas sme naštudovali 6 náročných diel a sprevádzali sme v ich interpretácii výnimočných mladých sólistov z viacerých krajín Európy.

Pridaj sa k nám (konkurz)

Hráš na sláčikový hudobný nástroj a máš chuť si zahrať v orchestri? Príď medzi nás a zaži s nami množstvo zábavy! Členstvo nie je podmienené vekom, školou, ani profesiou. Príď sa pozrieť na ktorýkoľvek nácvik, najlepšie aj s nástrojom. Viac informácií o členstve

 


 

Máme pre Vás ešte jeden termín letného koncertu!

Milí technikari a hudobní priaznivci!  Ak sa na nás chcete prísť pozrieť a vypočuť, pribudla vám ešte jedna možnosť.

Okrem už ohláseného letného koncertu (v sobotu 13. júna 2015 o 17:00
v Koncertnej sieni Dvorana VŠMU, Zochova 1, Bratislava) sa s rovnakým
programom predstavíme aj na ďalšom - benefičnom koncerte 17. júna 2015 o 18.00 hod. v Moyzesovej sieni v Bratislave.

Pozvánky na oba koncerty uvádzame nižšie a tešíme sa na stretnutie!
 

Pozvánka na benefičný koncert v stredu 17.6.2015

Technik - pozvanka na koncertMilí priatelia a priaznivci, srdečne pozývame vás a vašich známych na benefičný koncert Komorného orchestra TECHNIK, ktorý sa uskutoční v stredu 17. júna 2015 o 18.00 hod. v Moyzesovej sieni, Gondova 2 (vchod z Vajanského nábrežia), Bratislava.

Koncert sa koná v spolupráci Asociácie organizácií zdravotne postihnutých občanov SR, TK „Danube“ Bratislava a Komorného orchestra Technik.

Program koncertu:
* Integrované tanečné vystúpenie TK „Danube" Bratislava
* Piotr Iľjič Čajkovskij: Serenáda pre sláčikový orchester C dur, op. 48
* Johann Sebastian Bach: Koncert pre 2 huslí a orchester d mol, BWV 1043
   (sólisti: František Tőrők, Andrea Pietrová)
* Benjamin Britten: Simple Symphony, op. 4

Účinkujú:
* Komorný orchester Technik STU
(dirigent: Mirko Krajči, hudobný pedagóg a koncertný majster: František Török)
* TK „Danube“, Bratislava, choreografia: Andrej Mičúnek

Súčasťou koncertu bude aj vystúpenie tanečných párov Tanečného klubu „Danube“ Bratislava, ktorý sa orientuje na pohybovo-tanečné aktivity pre zdravých aj postihnutých ľudí a získal už veľa medzinárodných ocenení.

Vstupné dobrovoľné. Výťažok zo vstupného bude použitý na pomoc ľuďom pri kompenzácii ich ťažkého zdravotného postihnutia. Tešíme sa na Vašu účasť a za vašu štedrosť vopred ďakujeme!

Tešíme sa na vašu účasť !

Komorný orchester Technik STU - www.technik.stuba.sk/orchester
Tanečný klub „Danube“ Bratislava - www.tkdanube.sk
Asociácia organizácií zdravotne postihnutých občanov SR - www.aozpooz.sk 

 

Pozvánka na letný koncert v sobotu 13.6.2015

Technik - pozvanka na koncert Milí priaznivci, pozývame vás a vašich známych na letný koncert Komorného orchestra Technik, ktorý sa uskutoční v sobotu 13. júna 2015 o 17:00 v Koncertnej sieni Dvorana VŠMU, Zochova 1, Bratislava.

Program koncertu:

 • Johann Sebastian Bach: Koncert pre 2 huslí a orchester d mol, BWV 1043 (sólisti: František Tőrők, Andrea Pietrová)
 • Benjamin Britten: Simple Symphony, op. 4
  (Boisterous Bourrée, Playful Pizzicato, Sentimental Sarabande, Frolicsome Finale)
 • Piotr Iľjič Čajkovskij: Serenáda pre sláčikový orchester C dur, op. 48
  (Pezzo in forma di Sonatina, Walzer, Élégie, Finale - Tema Russo)

Účinkujú:
Komorný orchester Technik STU
Dirigent: Mirko Krajči
Hudobný pedagóg a koncertný majster: František Török

Vstupné dobrovoľné.

Tešíme sa na vašu účasť !

 

 

    

Podporte orchester Technik svojimi 2 % z dane

Podporte financovanie potrieb pre hudobné nástroje, propagačných materiálov a častejších koncertov venovaním svojich 2 % z dane Komornému orchestru Technik. ĎAKUJEME!

Pozvánka na jarný koncert v sobotu 21.3.2015

Technik - pozvanka na koncertVážení priaznivci, pozývame vás a vašich známych na jarný koncert Komorného orchestra Technik, ktorý sa uskutoční v sobotu 21. marca 2015 o 18:00 v Koncertnej sieni Dvorana VŠMU, Zochova 1, Bratislava. Na základe predchádzajúceho mimoriadneho záujmu v ňom budeme reprízovať program zimného koncertu.

Program koncertu:

 • Antonio Vivaldi: Štyri ročné obdobia, op. 8
  (La Primavera, L'Estate, L'Autunno, L'Inverno)
  orchester vedie / sólista: František Török, husle,
  čembalo: Zuzana Biščáková a.h.
 • (prestávka)
 • Benjamin Britten: Simple Symphony, op. 4
  (Boisterous Bourrée, Playful Pizzicato, Sentimental Sarabande, Frolicsome Finale)

Účinkujú:
Komorný orchester Technik STU
Dirigent: Mirko Krajči
Hudobný pedagóg a koncertný majster: František Török

Vstupné dobrovoľné.

Tešíme sa na vašu účasť !

     

Pozvánka na zimné koncerty v sobotu 13.12.2014 a v novom pridanom termíne aj v piatok 12.12.2014

Technik - pozvanka na koncertVážení priaznivci, pozývame vás a vašich známych na Zimný koncert Komorného orchestra Technik, ktorý sa uskutoční v sobotu 13. decembra 2014 o 17:00 v Koncertnej sieni Dvorana VŠMU, Zochova 1, Bratislava.

Program koncertu:

 • Antonio Vivaldi: Štyri ročné obdobia, op. 8
  (La Primavera, L'Estate, L'Autunno, L'Inverno)
  orchester vedie / sólista: František Török, husle,
  čembalo: Zuzana Biščáková a.h.
 • (prestávka)
 • Benjamin Britten: Simple Symphony, op. 4
  (Boisterous Bourrée, Playful Pizzicato, Sentimental Sarabande, Frolicsome Finale)

Účinkujú:
Komorný orchester Technik STU
Dirigent: Mirko Krajči
Hudobný pedagóg a koncertný majster: František Török

Vstupné dobrovoľné.

Pribudol ešte jeden termín zimného koncertu - aj v piatok 12.12.2014

Technik - pozvanka na koncertAk vám viac vyhovuje piatkový termín, využite alternatívnu možnost vypočuť si náš aktuálny program aj na benefičnom koncerte z cyklu ORGANISSIMO, ktorý sa koná v piatok 12.12.2014 o 19:00 v Evanjelickom kostole sv. Trojice, Strečnianska 15, Bratislava  - Petržalka.

Program koncertu je rovnaký ako v sobotu 13.12.2014, t.j.:

 • Antonio Vivaldi: Štyri ročné obdobia, op. 8
 • Benjamin Britten: Simple Symphony, op. 4

Koncert sa uskutoční v spolupráci s OZ Ad Una Corda.  

Tešíme sa na vašu účasť !
    

...

Nacvičujeme nové skladby...

Pre sezónu 2014/2015 sme sa rozhodli pre ďalšiu výzvu - nacvičujeme suitu Štyri ročné obdobia od Antonia Vivaldiho a pridáme k nej Simple Symphony od Benjamina Brittena. Predstaviť vám ich chceme už na plánovanom decembrovom koncerte.

Pridaj sa k nám (konkurz)

Hráš na sláčikový hudobný nástroj a máš chuť si zahrať v orchestri? Príď medzi nás a zaži s nami množstvo zábavy! Členstvo nie je podmienené vekom, školou, ani profesiou. Príď sa pozrieť na ktorýkoľvek nácvik, najlepšie aj s nástrojom. Viac informácií o členstve

Sezónu sme začali komerčnými koncertmi pre mesto Stupava a Konfuciov inštitút

V nedeľu 17. 08. 2014 sme vystúpili v Stupave pri príležitosti osláv 745. výročia mesta v areáli pred Kultúrnym domom MKIC (Agátová 16). Výberom z nášho repertoáru sme doprevádzali aj dobové predstavenie, ktoré návštevníkov zaviedlo do štýlových secesných čias konca 19. storočia historickou rekonštrukciou svadby posledného majiteľa stupavského panstva, grófa Károlyiho.

V sobotu 27. septembra 2014 ste nás mohli vidieť a počuť v bratislavskom Polus City Centre na Vajnorskej ul. (vo vstupnej hale). V rámci "čínskeho" programu ku Dňu Konfuciovho inštitútu sme mali niekoľko krátkych vystúpení, dokonca sme zahrali aj dve čínske skladby, nacvičené špeciálne pre túto udalosť.


Technik - pozvanka na koncertPozvánka na letný koncert 21.6.2014

Srdečne vás pozývame na náš záverečný letný koncert sezóny, ktorý sa bude konať v sobotu 21.6.2014 o 18:00 v Kostole Svätej Rodiny, Nám. Jána Pavla II. v bratislavskej Petržalke. Vstupné je dobrovoľné. Tešíme sa na vás!

Program koncertu:

 • Henry Purcell: Abdelazer, suita
  (Ouverture, Rondeau, Air, Air, Minuet, Air, Jig, Hornpipe, Air
 • Mirko Krajči: Komorná symfónia „Azoth“
  (Largo, Vivace, Lento doloroso)
 • *** prestávka ***
 • Piotr Iľjič Čajkovskij: Serenáda pre sláčikový orchester C dur, op. 48
  I. Pezzo in forma di Sonatina
  Andante non troppo - Allegro moderato - Andante non troppo
  II. Walzer
  Moderato. Tempo di Valse
  III. Élégie
  Larghetto elegiaco
  IV. Finale (Tema Russo)
  Andante - Allegro con spirito - Molto meno mosso - Tempo I. - Più mosso
   

Účinkuje: Komorný orchester Technik. Dirigent: Mirko Krajči, hudobný pedagóg a koncertný majster: František Török.  Koncert je súčasťou medzinárodného projektu NOC HUDBY.

 • Facebooková pozvánka na koncert
    
   
 • Kostol Svätej Rodiny je neďaleko budovy Technopol - mapka a prístup MHD:
  • Zastávka Topoľčianska, linky 92, 95, 99 a Zastávka Tupolevova, linka 98 (z týchto zastávok je priamy výhľad na trávnatu plochu a kostol)
  • Zastávka Technopol, linka 83 (konečná)... prejdite k Chorvátskemu ramenu, odkiaľ kostol vidno
    

Úspešne sme reprezentovali v Belforte

V dňoch 7.-9. júna 2014 sme sa opäť zúčastnili  28. ročníka medzinárodného multižánrového hudobného festivalu FIMU vo francúzskom Belforte. Každoročne sa ho zúčastňuje približne 3000 hudobníkov a spevákov z 30 krajín, ktorí po dobu 3 dní vystupujú na 250 koncertoch na 15 koncertných miestach. Prečítajte si o viac našej účasti v Belforte a pozrite si fotky a video.

Účasť Komorného orchestra Technik na festivale FIMU a s ňou spojená reprezentácia Slovenska sa uskutočnila aj vďaka finančnej podpore Ministerstva kultúry SR.

ss

Chystáme sa do Belfortu!

Po niekoľkoročnej pauze sa v dňoch 7.-9. júna 2014 opäť zúčastníme na medzinárodnom multižánrovom hudobnom festivale FIMU vo francúzskom Belforte - www.fimu.com.

Posledná rozlúčka s pánom Zdenkom Somorom

Vážení Technikári a priaznivci, venujte prosím tichú spomienku pánovi Zdenkovi Somorovi, ktorý nás dňa 10.3.2014 opustil vo veku 77 rokov. Pán Zdeněk Somora bol jedným zo zakladateľov Komorného orchestra súboru Technik. Aj pod jeho vedením sa orchester ako amatérske teleso postupne posúvalo na profesionálnu úroveň. Bol úžasný človek, veľký gentleman a svelý priateľ...

Posledná rozlúčka s pánom Zdenkom Somorom bude v piatok 14. marca 2014 o 16:00 v bratislavskom krematóriu.

Spomíname na Vás s láskou a úctou, pán Somora. Česť Vašej pamiatke - Od Hriňovej........ Vaši Technikári...


 


(staršie oznamy)

 

 
TOP aktuality:

Odoberajte pozvánky na naše koncerty
 

Niekoľkokrát ročne vás e-mailom pozveme na naše nové koncerty.
Prihláste sa k odoberaniu

Podporte nás 2 % z dane

Podporte financovanie potrieb pre hudobné nástroje, propagačných materiálov a častejších koncertov -  venujte svoje 2 % z dane Techniku. ĎAKUJEME!

Sledujte nás aj na YouTube

Spustili sme aj vlastný kanál na YouTube a ak chcete informácie o našich nových videách a máte Google účet (alebo YouTube účet), kliknite na našej YouTube stránke aj na červené tlačidlo "Prihlásiť sa na odber". YouTube vás o novom pridanom videu upozorní na hlavnej stránke, v sekcii Odbery, prípadne aj e-mailom.

Dostali sme sa do hlavných správ RTVS!

V sobotu 5.12.2015 odvysielala RTVS v hlavných večerných správach reportážny príspevok  k 50. výročiu založenia nášho orchestra. Pozrieť si ju môžete na našom YouTube (samostatne) alebo v TV archíve RTVS (od 41. minúty).

Zúčastnili sme sa festivalu FIMU 2014 v Belforte

Po niekoľkoročnej pauze sme sa v dňoch 7.-9. júna 2014 opäť zúčastnili na medzinárodnom multižánrovom hudobnom festivale FIMU vo francúzskom Belforte - www.fimu.com.

Stali sme sa víťazmi aj v súťaži Divertimento Musicale 2013

Aj v roku 2013 sme sa z festivalu vrátili s hlavnou Cenou za najlepší výkon v súťaži v kategórii komorné orchestre, Zlaté pásmo s pochvalou poroty. VIAC

Príď medzi nás

Hráš na sláčikový hudobný nástroj a máš chuť si zahrať v orchestri? Príď medzi nás a zaži s nami množstvo zábavy! Členstvo nie je podmienené vekom, školou, ani profesiou. Príď sa pozrieť na ktorýkoľvek nácvik a najlepšie aj s nástrojom.

Boli sme na festivale v Ahrensburgu

V dňoch 23.-25.3.2012 sa Komorný orchester Technik zúčastnil 13. ročníka medzinárodného festivalu komorných orchestrov v nemeckom Ahrensburgu. Viac info na hlavnej stránke.

Získali sme hlavnú cenu súťaže Divertimento Musicale 2011

Odborná porota ocenila výkon nášho orchestra hlavnou cenou súťaže a diplomom "za profesionálny výkon amatérskeho telesa". VIAC

Technik nahral ďalšie CD

Komorný orchester Technik v priebehu roka 2010 nahral a v apríli 2011 vydal ďalšie CD, tentokrát s tvorbou Mirka Krajčiho. VIAC

Nájdete nás aj na Facebook-u

Vážení priaznivci, orchester Technik nájdete aj na stránkach facebook-u...

>> Archív starších správ
 

 

 


© 2008 - 2017   -   Komorný orchester TECHNIK. Patríme pod Vysokoškolský umelecký súbor TECHNIK a STU Bratislava

 

Facebook  -  YouTube  -  Google+