Komorný orchester Technik
Slovenská technická univerzita - vysokoškolský umelecký súbor TECHNIK
   
 
   

KOMORNÝ ORCHESTER TECHNIK

Komorný orchester Technik je orchestrom najmä mladých ľudí, ktorých spája nadšenie, láska k hudbe a priateľský kolektív. Generácie technikárov na svojich koncertoch sprostredkovávajú radosť z hry poslucháčom doma i v zahraničí už niekoľko desaťročí.

TIP: Prihláste sa k odoberaniu pozvánok na naše koncerty

alebo uveďte aj svoje meno

Podporte orchester Technik svojimi 2 % z dane

Podporte financovanie potrieb pre hudobné nástroje, propagačných materiálov a častejších koncertov venovaním svojich 2 % z dane Komornému orchestru Technik. ĎAKUJEME!


TIP: Mirko Krajči prezentuje svoje nové profilové CD

Náš dlhoročný dirigent Mirko Krajči pozýva priateľov a fanúšikov na prezentáciu svojho nového profilového CD "Post Scriptum" vo štvrtok 14.12.2017 o 17:00 v klube Hudobného fondu, Medená 29, Bratislava. Viac: udalosť na Facebooku


Pozvánka na zimný koncert v utorok 19. decembra 2017 v Bratislave, Dvorana VŠMU - Komorný orchester Technik a chrámový zbor Ad Una Corda 

Technik - pozvanka na koncertVážení priaznivci, pozývame vás a vašich známych na Zimný koncert Komorného orchestra Technik a hosťujúceho chrámového zboru Ad Una Corda z Pezinka, ktorý sa uskutoční v utorok 19. decembra 2017 o 19:00 v Koncertnej sieni Dvorana VŠMU, Zochova 1, Bratislava.

TIP: už teraz sa môžete pridať na facebookovú udalosť ku koncertu

Program koncertu:

 • G. B. Pergolesi: Concertino in Sol
   
 • J. S. Bach: Koncert pre husle, hoboj a sláčiky d mol, BWV 1060
  (Emma Tarkayová - husle,
  Alžbeta Struňáková - hoboj)
   
 • A. Vivaldi: Beatus vir, RV 597
  (Chrámový zbor Ad una corda)  

Účinkujú:
Komorný orchester Technik STU
Pezinský chrámový spevácky zbor Ad Una Corda, zbormajster: Marián Šipoš
Dirigent: Mirko Krajči
Hudobný pedagóg orchestra: František Török

Vstupné dobrovoľné a tešíme sa na vás!


Pozvánka na koncert Organissimo - nedeľa 26. novembra 2017, Pezinok, Farský kostol

Technik - pozvanka na koncertPozývame vás na koncert Komorného orchestra Technik a chrámového zboru Ad Una Corda, ktorý sa koná v nedeľu 26. 11. 2017 o 16:00 v Chráme Nanebovzatia Panny Márie (farský kostol) v Pezinku.

Koncert je súčasťou pravidelného cyklu podujatí pod názvom Organissimo, z ktorých dobrovoľné vstupné je príspevkom na záchranu a opravu historického organu v pezinskom chráme.

Program koncertu:

 • J. S. Bach: Koncert pre husle, hoboj a sláčiky d mol, BWV 1060
  (Emma Tarkayová - husle, Alžbeta Struňáková - hoboj)
   
 • A. Vivaldi: Beatus vir, RV 597
  (Chrámový zbor Ad una corda)  

Účinkujú:
Komorný orchester Technik STU
Pezinský chrámový spevácky zbor Ad Una Corda, zbormajster: Marián Šipoš
Dirigent: Mirko Krajči
Hudobný pedagóg orchestra: František Török

Vstupné dobrovoľné a tešíme sa na vás!


Technik bude opäť sprevádzať víťazov súťaže Flautiada 2017 na záverečnom koncerte 21.10.2017

Komorný orchester Technik bude - podobne ako v roku 2015 - "dvorným" orchestrom slávnostného záverečného koncertu víťazov medzinárodnej flautovej súťaže Flautiada 2017. Koncert sa koná v sobotu 21.10.2017  o 18.00  v Zrkadlovej sieni Primaciálneho paláca v Bratislave.

Na koncert  naštudovávame 6 náročných diel a sprevádzať nimi budeme výnimočných mladých sólistov z viacerých krajín Európy. Viac informácií je uvedených na facebookovej udalosti/pozvánke ku koncertu. Koncert je dostupný pre verejnosť a vstupné je dobovoľné. Srdečne vás pozvývame!

Pozvanka na koncert


Pridaj sa k nám (konkurz)

Hráš na sláčikový hudobný nástroj a máš chuť si zahrať v orchestri? Príď medzi nás a zaži s nami množstvo zábavy! Členstvo nie je podmienené vekom, školou, ani profesiou. Príď sa pozrieť na ktorýkoľvek nácvik, najlepšie aj s nástrojom. Viac informácií o členstve
 


Pripravujeme viac:

Z Divertimenta Musicale 2017 sme sa vrátili s trojicou ocenení!

V dňoch 16. – 17. júna 2017 sme sa zúčastnili 28. ročníka celoštátnej súťaže neprofesionálnej inštrumentálnej hudby Divertimento musicale v Rimavskej Sobote. Vyhlasovateľom a odborným garantom súťaže je Národné osvetové centrum.

Zo súťaže sme sa vrátili s trojicou ocenení: Víťazi kategórie Komorné orchestre dospelých (zlaté pásmo), cena Národného osvetového centra za interpretačný výkon a k tomu najvyššie ocenenie Laureát súťaže. Viac informácií na našom Facebookuďalšie čoskoro pridáme aj sem na našu webstránku. Na FB nájdete aj fotografiu trojice diplomov. Ďakujeme vám za priazeň!

Vydali a predstavili sme naše nové CD "Fragmenty"

Súčasťou júnového koncertu bol krst nášho nového CD "Fragmenty" s vybranými časťami z desiatky najhranejších skladieb uplynulých rokov. Viac informácií o CD pripravujeme už onedlho, v prípade záujmu o zakúpenie nás kontaktujte


(prázdniny - leto 2017 )


Pozvánka na koncert a krst nového CD v piatok 23.6.2017!

Technik - pozvanka na koncertMilí priaznivci, pozývame vás a vašich známych na letný koncert Komorného orchestra Technik, ktorý sa uskutoční v piatok 23. júna 2017 o 19:00 v Koncertnej sieni Dvorana VŠMU, Zochova 1, Bratislava.

Koncert bude spojený aj s krstom nového CD "Fragmenty" s vybranými časťami z desiatky našich najhranejších skladieb uplynulých rokov. CD bude možné si po koncerte aj zakúpiť.

Program koncertu:

 • Giovanni Battista Sammartini: Sinfonia A dur
  (Presto, Andante, Presto assai)
   
 • Christoph Willibald Gluck: Che farò senza Euridice,
  Geminiano Giacomelli: Sposa, non mi conosci
  Sólo: Andrea Pietrová ml. (mezzosoprán)
   
 • Antonín Dvořák: Serenáda E dur, op. 22
  (Moderato, Menuetto: Allegro con moto, Scherzo: Vivace, Larghetto, Finale: Allegro vivace)
   

Účinkujú:
Komorný orchester Technik STU
Andrea Pietrová ml. (mezzosoprán)
Dirigent: Mirko Krajči
Hudobný pedagóg: František Török
Koncertný majster: Petra Pálková

Vstupné dobrovoľné a tešíme sa na vás!


Podporte orchester Technik svojimi 2 % z dane

Podporte financovanie potrieb pre hudobné nástroje, propagačných materiálov a častejších koncertov venovaním svojich 2 % z dane Komornému orchestru Technik. ĎAKUJEME!


Pozvánka na prvý jarný koncert v nedeľu 23.4.2017 v Zálesí pri Bratislave

Technik - pozvanka na koncertVážení priaznivci, pozývame vás a vašich známych na jarný koncert Komorného orchestra Technik, ktorý sa uskutoční v nedeľu 23.4.2017 v Zálesí pri Bratislave. Koná sa o 18:00 v Rímskokatolíckom kostole Najsvätejšej Trojice a venovaný je sviatku Božieho milosrdenstva. Pripravený je v spolupráci s Rímskokatolíckym farským úradom Ivanka pri Dunaji a OZ Spirituale Zálesie. Vstupné dobrovoľné.

Program: výber ukážok z diel autorov A. Vivaldi, O. Respighi, H. Purcell, G. F. Händel, G. B. Sammartini, E  H. Grieg, P. I. Čajkovskij, B. Britten, A. Dvořák.

Účinkuje: Komorný orchester Technik STU
Dirigent: Mirko Krajči
Hudobný pedagóg: František Török
Mapa: https://goo.gl/maps/tHNRJhJd3dx

Vstupné dobrovoľné a tešíme sa na vás!

Pripravujeme...

Budeme nahrávať nové CD

Aktuálne intenzívne nacvičujeme repertoár pre nahrávanie nového profilového CD s výberom žiadaných skladieb z nášho viacročného repertoára. Samotné nahrávanie sa uskutoční začiatkom mája a veríme, že do niekoľkých mesiacov vám budeme môcť predstaviť aj hotové CD.

Najbližšie plánované koncerty

 • 23.4.2017 - koncert, Bratislava - Zálesie, repertoár z pripravovaného CD
 • 11.6.2017 - koncert v rámci doobedňajšej omše - Bratislava - Zálesie,
  W.A. Mozart: Missa brevis d mol, KV 65 (s speváckym zborom Ad Una Corda)
 • 16.–17.6.2017 koncerty v rámci súťaže Divertimento Musicale, Rimavská Sobota
 • 23.6.2017 - záverečný koncert sezóny, Dvorana VŠMU Bratislava
  (presunutý z termínu pôvodne plánovaného na 24.6.2017)

Budeme sa na vás tešiť, termíny a programy koncertov včas upresníme a zverejníme na našej webovej aj facebookovej stránke.

Postúpili sme do celoštátneho kola Divertimento musicale 2017!

Technik - diplomVážení priaznivci, v nadväznosti na predchádzajúci nižšie uvedený príspevok potvrdzujeme, že sme úspešne prešli bratislavským krajským kolom súťaže neprofesionálnej inštrumentálnej hudby Divertimento musicale 2017 a postupujeme do celoštátneho kola, ktoré sa uskutoční v Rimavskej Sobote v termíne 16. – 17. júna 2017.

    

Zúčastňujeme sa festivalu Divertimento musicale 2017. Pozývame vás na krajské kolo dňa 3.3.2017!

Technik - pozvanka na koncertVážení priaznivci, po štyroch rokoch sme sa rozhodli opäť zúčastniť celoštátnej súťaže neprofesionálnej inštrumentálnej hudby Divertimento musicale 2017.

Tento rok sa koná už 28. ročník tejto renomovanej postupovej súťaže, ktorého záverečné celoštátne kolo sa uskutoční v Rimavskej Sobote v termíne 16. – 17. júna 2017. Vyhlasovateľom a odborným garantom súťaže je Národné osvetové centrum.

v piatok 3.3.2017 sa koná krajská súťažná prehliadka komornej hudby festivalu Divertimento musicale v Stredisku kultúry Bratislava - Nové mesto, Vajnorská 21 od 17.00. Prehliadka je dostupná aj pre verejnoť, takže vás srdečne pozývame.

Komorný orchester Technik sa súťaže Divertimento musicale zúčastnil naposledy v roku 2013, kedy sme získali hlavnú cenu festivalu - Zlaté pásmo s pochvalou poroty. Veríme, že v roku 2017 získame na Divertimente opäť niektoré z najvýznamnejších ocenení.


Pozvánka na zimný koncert v piatok 9.12.2016

Technik - pozvanka na koncertVážení priaznivci, pozývame vás a vašich známych na zimný koncert Komorného orchestra Technik, ktorý sa uskutoční v piatok 9. decembra 2016 o 19:00 v Koncertnej sieni Dvorana VŠMU, Zochova 1, Bratislava.

Program koncertu:

 • Antonín Dvořák: Serenáda E dur, op. 22
  (Moderato, Scherzo: Vivace, Larghetto, Allegro vivace)
   
 • Program hosťujúceho speváckeho zboru Ad Una Corda:
  • Mikuláš Schneider-Trnavský: Otče náš
  • Giovanni Pierluigi da Palestrina: Exultate Deo
  • Sergej Rachmaninov: Bogorodice Devo
  • Vytautas Miškinis: Cantate Domino
  • Anton Bruckner: Os Justi
  • Ľudovít Rajter: Justorum animae
    
 • Georg Friedrich Händel: Lascia ch'io pianga (Rinaldo, HWV 7b)
 • Antonio Vivaldi: Vedrò con mio diletto (Giustino, RV 717)
 • Christoph Willibald Gluck: Che farò senza Euridice
  Sólo: Andrea Pietrová ml. (mezzosoprán)
   
 • Wolfgang Amadeus Mozart: Missa brevis d mol, KV 65
  Hosť: spevácky zbor Ad Una Corda

Účinkujú:
Komorný orchester Technik STU
Andrea Pietrová ml. (mezzosoprán), Zuzana Biščáková a.h. (čembalo)
Pezinský chrámový spevácky zbor Ad Una Corda (zbormajster Marián Šipoš)
Dirigent: Mirko Krajči
Hudobný pedagóg a koncertný majster: František Török

Vstupné dobrovoľné a tešíme sa na vás!

Pozvánka na koncerty v Zálesí a v Trenčíne

Okrem hlavného koncertu v piatok 9.12.2016 v Bratislave vás pozývame aj na ďalšie vystúpenia, na ktorých okrem vybraných častí zo Serenády E dur, op. 22 Antonína Dvořáka v podaní orchestra Technik vystúpia s väčším a spoločným programom spevácke zbory Tempus a Ad Una Corda:

Technik - pozvanka na koncertNedeľa 27.11.2016 - Zálesie

 • Koncert je pripravovaný v spolupráci so zborom Tempus a koná sa v Rímskokatolíckom kostole Najsvätejšej Trojice v Zálesí (pri Bratislave), začiatok o 17.00.
 • v programe najprv vystúpi Akademický zbor Tempus (dirigent: Juraj Chlpík) s niekoľkými skladbami autorov Hans Leo Hassler, Orlando di Lasso, 3. Jacob Arcadelt, Sergej Rachmaninov, Maurice Duruflé, Ola Gjeilo, J.S. Bach/ Ch. Gounod
 • nasledovať bude program Komorného orchestra Technik (dirigent: Mirko Krajči, koncertný majster: František Török) - A. Dvořák: Serenáda E dur, op. 22 a 2 skladby (Ch. W. Gluck a A. Vivaldi) v ktorých má zpevácke sólo Andrea Pietrová
 • koncert zakončia dve skladby (C. Franck a J. S. Bach) spoločne - Komorný orchester Technik a Akademický zbor Tempus, spev: Vladislav Vanta
    
 • Facebooková udalosť ku koncertu

Technik - pozvanka na koncertSobota 3.12.2016 - Trenčín

 • Koncert je pripravovaný v spolupráci so speváckym zborom Ad Una Corda.

  Koná sa počas slávnostnej svätej omše v Piaristickom kostole sv. Františka Xaverského (Mierové námestie) od 18:00.

  Počas omše zaznie dielo W. A. Mozarta Missa brevis d mol, KV 65 .

  Koncert pokračuje po omši - programom komorného orchestra Technik (Antonín Dvořák: Serenáda E dur) a zboru Ad Una Corda.

  Podujatie bolo zaradené do cyklu "Čaro Vianoc pod hradom", organizovaného Mestom Trenčín. Viac o podujatí na: http://www.trencin.sk/index.php?s-cv-contentID=12288&s-cv-embeddedID=113356
   

Recenzia nášho koncertu v Skalici

Radi by sme sa pochválili príjemnou recenziou nášho júnového koncertu v Skalici, ktorú sme objavili v nedávnom čísle časopisu Hudobný život (9/2016, str.9). Autor - známy hudobník Juraj Alexander - v nej píše:

Technik - recenziaV polovici júna sa v Skalici už po ôsmykrát konali večery hudby Divergencie a hneď na úvod musím vyjadriť uznanie svojmu kolegovi, violončelistovi Jánovi Slávikovi, za ich zorganizovanie.
***
Vo Farskom kostole sv. Michala sa predstavil Komorný orchester Technik STU vedený Mirkom Krajčim a hoci teleso patrí k amatérskym, od prvého akordu som sedel ako omráčený zvukom, nadšením a precíznosťou tohto sláčikového súboru. Nevdojak som si spomenul na muzicírovanie „starého“ SKO pod egidou nezabudnuteľného Bohdana Warchala a túto asociáciu potvrdili aj Vivaldiho Štyri ročné obdobia. Suverénneho sólistu Františka Töröka podporili všetci členovia telesa, mrzelo ma iba to, že som s nimi nesedel na pódiu. Zvuk orchestra bol jadrný, čistý, vášnivý, žiadna poučená interpretácia bez vibrata. Mirko Krajči sa predviedol aj ako skladateľ trojčasťovým Tangissimom pre sláčiky. V závere zaznela populárna Brittenova Simple Symphony a ako prídavok 1. časť Vivaldiho Sinfonie G dur. Skvostný koncert, ktorý jednoznačne dokázal, že na Slovensku máme vynikajúce amatérske hudobné podhubie.

Tešia nás tieto pochvalné slová, ďakujeme autorovi recenzie a vám za priazeň, ktorú nám venujete!

Poznámka: uvítame, ak vyjadríte aj váš názor na Facebooku

Pridaj sa k nám (konkurz)

Hráš na sláčikový hudobný nástroj a máš chuť si zahrať v orchestri? Príď medzi nás a zaži s nami množstvo zábavy! Členstvo nie je podmienené vekom, školou, ani profesiou. Príď sa pozrieť na ktorýkoľvek nácvik, najlepšie aj s nástrojom. Viac informácií o členstve
 


(prázdniny - leto 2016 )


(staršie oznamy)

 

 
TOP aktuality:

Odoberajte pozvánky na naše koncerty
 

Niekoľkokrát ročne vás e-mailom pozveme na naše nové koncerty.
Prihláste sa k odoberaniu

Podporte nás 2 % z dane

Podporte financovanie potrieb pre hudobné nástroje, propagačných materiálov a častejších koncertov -  venujte svoje 2 % z dane Techniku. ĎAKUJEME!

Sledujte nás aj na YouTube

Spustili sme aj vlastný kanál na YouTube a ak chcete informácie o našich nových videách a máte Google účet (alebo YouTube účet), kliknite na našej YouTube stránke aj na červené tlačidlo "Prihlásiť sa na odber". YouTube vás o novom pridanom videu upozorní na hlavnej stránke, v sekcii Odbery, prípadne aj e-mailom.

Dostali sme sa do hlavných správ RTVS!

V sobotu 5.12.2015 odvysielala RTVS v hlavných večerných správach reportážny príspevok  k 50. výročiu založenia nášho orchestra. Pozrieť si ju môžete na našom YouTube (samostatne) alebo v TV archíve RTVS (od 41. minúty).

Zúčastnili sme sa festivalu FIMU 2014 v Belforte

Po niekoľkoročnej pauze sme sa v dňoch 7.-9. júna 2014 opäť zúčastnili na medzinárodnom multižánrovom hudobnom festivale FIMU vo francúzskom Belforte - www.fimu.com.

Stali sme sa víťazmi aj v súťaži Divertimento Musicale 2013

Aj v roku 2013 sme sa z festivalu vrátili s hlavnou Cenou za najlepší výkon v súťaži v kategórii komorné orchestre, Zlaté pásmo s pochvalou poroty. VIAC

Príď medzi nás

Hráš na sláčikový hudobný nástroj a máš chuť si zahrať v orchestri? Príď medzi nás a zaži s nami množstvo zábavy! Členstvo nie je podmienené vekom, školou, ani profesiou. Príď sa pozrieť na ktorýkoľvek nácvik a najlepšie aj s nástrojom.

Boli sme na festivale v Ahrensburgu

V dňoch 23.-25.3.2012 sa Komorný orchester Technik zúčastnil 13. ročníka medzinárodného festivalu komorných orchestrov v nemeckom Ahrensburgu. Viac info na hlavnej stránke.

Získali sme hlavnú cenu súťaže Divertimento Musicale 2011

Odborná porota ocenila výkon nášho orchestra hlavnou cenou súťaže a diplomom "za profesionálny výkon amatérskeho telesa". VIAC

Technik nahral ďalšie CD

Komorný orchester Technik v priebehu roka 2010 nahral a v apríli 2011 vydal ďalšie CD, tentokrát s tvorbou Mirka Krajčiho. VIAC

Nájdete nás aj na Facebook-u

Vážení priaznivci, orchester Technik nájdete aj na stránkach facebook-u...

>> Archív starších správ
 

 

 


© Komorný orchester TECHNIK. Patríme pod Vysokoškolský umelecký súbor TECHNIK a STU Bratislava

 

Facebook  -  YouTube  -  Google+