Komorný orchester Technik
Slovenská technická univerzita - vysokoškolský umelecký súbor TECHNIK
   
 
 

PRÍĎ MEDZI NÁS

Ak hráš na sláčikový hudobný nástroj, máš rád alebo rada hudbu a chuť hrať v komornom orchestri, príď medzi nás!.

Nezáleží na tom, či hudbu ešte len študuješ, alebo to už bolo dávnejšie. Ani vek nie je podstatný - náš priemer je síce okolo 25, ale máme členov od čerstvých držiteľov občianskeho preukazu po členov aj nad 50 rokov. Podstatná je chuť si zahrať.

Niektorí z nás hudbu práve študujeme (konzervatórium alebo VŠMU) a Technik je pre nás výbornou príležitosťou, ako získať ďalšie skúsenosti. Mnohí z nás však máme len základné hudobné vzdelanie (absolventi II. a III. cyklu základných umeleckých škôl), a Technik nám vyhovuje ako hodnotný koníček, či už popri štúdiu alebo práci.

Nácviky orchestra sú každý pondelok a stredu v čase od 19:30 – 22:00 hod. (okrem obdobia letných školských prázdnin) v priestoroch Rektorátu Slovenskej technickej univerzity v Bratislave na Vazovovej ul. č. 5 (vojdete do budovy, prejdete po vstupných schodoch vestibulom okolo vrátnice, choďte doľava dlhšou chodbou, na jej konci zabočte vľavo a po pravej strane vojdite do dverí UE 123.). Okrem toho mávame za sezónu 2 až 3 víkendové sústredenia. Absolvujeme priemerne jedno vystúpenie mesačne (väčšinou v Bratislave) a jeden niekoľkodňový zájazd do zahraničia za sezónu. No a náš aktuálny repertoár nájdeš na rovnomennej stránke.

Konkurzy sa bežne konajú začiatkom sezóny v septembri, no radi privítame každého nového záujemcu kedykoľvek aj počas roka. Stačí sa informovať – telefonicky, alebo e-mailom, alebo priamo prísť na skúšku.

 
TOP aktuality:

Odoberajte pozvánky na naše koncerty
 

Niekoľkokrát ročne vás e-mailom pozveme na naše nové koncerty.
Prihláste sa k odoberaniu

Podporte nás 2 % z dane

Podporte financovanie potrieb pre hudobné nástroje, propagačných materiálov a častejších koncertov -  venujte svoje 2 % z dane Techniku. ĎAKUJEME!

Sledujte nás aj na YouTube

Spustili sme aj vlastný kanál na YouTube a ak chcete informácie o našich nových videách a máte Google účet (alebo YouTube účet), kliknite na našej YouTube stránke aj na červené tlačidlo "Prihlásiť sa na odber". YouTube vás o novom pridanom videu upozorní na hlavnej stránke, v sekcii Odbery, prípadne aj e-mailom.

Dostali sme sa do hlavných správ RTVS!

V sobotu 5.12.2015 odvysielala RTVS v hlavných večerných správach reportážny príspevok  k 50. výročiu založenia nášho orchestra. Pozrieť si ju môžete na našom YouTube (samostatne) alebo v TV archíve RTVS (od 41. minúty).

Zúčastnili sme sa festivalu FIMU 2014 v Belforte

Po niekoľkoročnej pauze sme sa v dňoch 7.-9. júna 2014 opäť zúčastnili na medzinárodnom multižánrovom hudobnom festivale FIMU vo francúzskom Belforte - www.fimu.com.

Stali sme sa víťazmi aj v súťaži Divertimento Musicale 2013

Aj v roku 2013 sme sa z festivalu vrátili s hlavnou Cenou za najlepší výkon v súťaži v kategórii komorné orchestre, Zlaté pásmo s pochvalou poroty. VIAC

Príď medzi nás

Hráš na sláčikový hudobný nástroj a máš chuť si zahrať v orchestri? Príď medzi nás a zaži s nami množstvo zábavy! Členstvo nie je podmienené vekom, školou, ani profesiou. Príď sa pozrieť na ktorýkoľvek nácvik a najlepšie aj s nástrojom.

Boli sme na festivale v Ahrensburgu

V dňoch 23.-25.3.2012 sa Komorný orchester Technik zúčastnil 13. ročníka medzinárodného festivalu komorných orchestrov v nemeckom Ahrensburgu. Viac info na hlavnej stránke.

Získali sme hlavnú cenu súťaže Divertimento Musicale 2011

Odborná porota ocenila výkon nášho orchestra hlavnou cenou súťaže a diplomom "za profesionálny výkon amatérskeho telesa". VIAC

Technik nahral ďalšie CD

Komorný orchester Technik v priebehu roka 2010 nahral a v apríli 2011 vydal ďalšie CD, tentokrát s tvorbou Mirka Krajčiho. VIAC

Nájdete nás aj na Facebook-u

Vážení priaznivci, orchester Technik nájdete aj na stránkach facebook-u...

>> Archív starších správ
 

 

 


© Komorný orchester TECHNIK. Patríme pod Vysokoškolský umelecký súbor TECHNIK a STU Bratislava

 

Facebook  -  YouTube  -  Google+