Komorný orchester Technik
Slovenská technická univerzita - vysokoškolský umelecký súbor TECHNIK
   
 
 

PRÍĎ MEDZI NÁS

Ak hráš na sláčikový hudobný nástroj, máš rád alebo rada hudbu a chuť hrať v komornom orchestri, príď medzi nás!

Nezáleží na tom, či hudbu ešte len študuješ, alebo to už bolo dávnejšie. Ani vek nie je podstatný - náš priemer je síce okolo 25, ale máme členov od čerstvých držiteľov občianskeho preukazu po členov aj nad 50 rokov. Podstatná je chuť si zahrať.

Niektorí z nás hudbu práve študujeme (konzervatórium alebo VŠMU) a Technik je pre nás výbornou príležitosťou, ako získať ďalšie skúsenosti. Mnohí z nás však máme len základné hudobné vzdelanie (absolventi II. a III. cyklu základných umeleckých škôl), a Technik nám vyhovuje ako hodnotný koníček, či už popri štúdiu alebo práci.

Nácviky orchestra sú každý pondelok a stredu v čase od 19:30 – 22:00 hod. (okrem obdobia letných školských prázdnin) v priestoroch Rektorátu Slovenskej technickej univerzity v Bratislave na Vazovovej ul. č. 5 (vojdete do budovy, prejdete po vstupných schodoch vestibulom okolo vrátnice, choďte doľava dlhšou chodbou, na jej konci zabočte vľavo a po pravej strane vojdite do dverí UE 123.). Príležitostne okrem toho mávame počas sezóny aj víkendové sústredenie. Vystúpenia máme asi raz za dva mesiace  (väčšinou v Bratislave) a jeden niekoľkodňový zájazd do zahraničia za sezónu. No a náš aktuálny repertoár nájdeš na rovnomennej stránke.

Konkurzy sa bežne konajú začiatkom sezóny v septembri, no radi privítame každého nového záujemcu kedykoľvek aj počas roka. Stačí sa informovať – telefonicky, alebo e-mailom, alebo priamo prísť na skúšku.


 

 
TOP aktuality:

Odoberajte pozvánky na naše koncerty
 

Niekoľkokrát ročne vás e-mailom pozveme na naše nové koncerty.
Prihláste sa k odoberaniu

Príď medzi nás

Hráš na sláčikový hudobný nástroj a máš chuť si zahrať v orchestri? Príď medzi nás a zaži s nami množstvo zábavy! Členstvo nie je podmienené vekom, školou, ani profesiou. Príď sa pozrieť na ktorýkoľvek nácvik a najlepšie aj s nástrojom.

Podporte nás 2 % z dane

Podporte financovanie potrieb pre hudobné nástroje, propagačných materiálov a častejších koncertov -  venujte svoje 2 % z dane Techniku. ĎAKUJEME!

Jar 2022: opäť riadne nacvičujeme a pripravujeme nové koncerty

Od februára nám bolo postupne umožnené nacvičovať a na jarné mesiace už pripravujeme aj nové koncerty. Tešíme sa na vás!

Oznam o prerušení spoločných nácvikov a odložení plánovaných koncertov

(jar 2020) Vážení priaznivci, z dôvodu nariadenýcch opatrení voči šíreniu pandémie koronavírusu boli od jari 2020 zrušené nácviky a vystúpenia orchestra a krátke obdobia počas uvoľnení nepostačovali na naštudovanie nového programu. O našom návrate na pódiá vás budeme informovať. Ďakujeme za pochopenie

Zúčastnili sme sa festivalu FIMU 2018 v Belforte

Po niekoľkoročnej pauze sme sa v dňoch 17.-21. mája 2018 opäť zúčastnili na medzinárodnom multižánrovom hudobnom festivale FIMU vo francúzskom Belforte. VIAC

Predstavujeme naše nové CD Fragmenty

Súčasťou koncertu v júni 2017 bol krst nášho nového CD "Fragmenty" s vybranými časťami z desiatky najhranejších skladieb uplynulých rokov. V prípade záujmu o zakúpenie CD nás kontaktujte

Stali sme sa víťazmi aj v súťaži Divertimento Musicale 2017

Aj v roku 2017 sme sa z festivalu Divertimento Musicale vrátili až s trojicou hlavných cien - ako víťazi kategórie Komorné orchestre dospelých (zlaté pásmo), s cenou Národného osvetového centra za interpretačný výkon a k tomu s najvyšším ocenením Laureát súťaže.

Sledujte nás aj na YouTube

Spustili sme aj vlastný kanál na YouTube a ak chcete informácie o našich nových videách a máte Google účet (alebo YouTube účet), kliknite na našej YouTube stránke aj na červené tlačidlo "Prihlásiť sa na odber". YouTube vás o novom pridanom videu upozorní na hlavnej stránke, v sekcii Odbery, prípadne aj e-mailom.

Dostali sme sa do hlavných správ RTVS!

V sobotu 5.12.2015 odvysielala RTVS v hlavných večerných správach reportážny príspevok  k 50. výročiu založenia nášho orchestra. Pozrieť si ju môžete na našom YouTube (samostatne) alebo v TV archíve RTVS (od 41. minúty).

Príď medzi nás

Hráš na sláčikový hudobný nástroj a máš chuť si zahrať v orchestri? Príď medzi nás a zaži s nami množstvo zábavy! Členstvo nie je podmienené vekom, školou, ani profesiou. Príď sa pozrieť na ktorýkoľvek nácvik a najlepšie aj s nástrojom.

Nájdete nás aj na Facebook-u

Vážení priaznivci, orchester Technik nájdete aj na stránkach facebook-u...

>> Archív starších správ
 

 

 


© Komorný orchester TECHNIK. Patríme pod Vysokoškolský umelecký súbor TECHNIK a STU Bratislava

 

Facebook  -  YouTube  -  Google+