Komorný orchester Technik
Slovenská technická univerzita - vysokoškolský umelecký súbor TECHNIK
   
 
 

Podporte Technik 2-mi percentami z dane

Vážení priatelia, bývalí aj súčasní členova a priaznivci Komorného orchestra Technik!

Rozhodnite sa aj tento rok podporiť Komorný orchester Technik svojimi 2 % z dane!

Pomôžu nám rozvíjať naše aktivity, získať nový notový materiál a prispieť na údržby alebo opravu ďalších hudobných nástrojov.

>> ÚDAJE A POSTUP venovania percent z dane

Prečo podporiť orchester Technik

Komorný orchester sa v roku 2022 po trojročnej prestávke opäť zúčastnil jubilejného 30. ročníka celoštátnej súťaže neprofesionálnych komorných hudobných telies Divertimento Musicale v Rimavskej Sobote, kde sme získali najvyššie ocenenie Zlaté pásmo v kategórii Inštrumentálne zoskupenia a orchestre nad 9 členov, čím sme obhájili svoje víťazstvo z krajského kola v roku 2021.

Hneď po letnej prestávke pokračoval orchester ďalšími koncertmi a od septembra začal aj novú spoluprácou so študentkou dirigovania zo Štátneho Konzervatória z triedy profesora Konstantina Illievskeho. 

Koncom roku 2022 sme spolu s ostatnými zložkami súboru spoločne pripravili slávnostný program venovaný 85. výročiu založenia Slovenskej Technickej univerzity. V roku 2023 budeme intenzívne pracovať na 70. výročí súboru, ktoré oslávime spoločnými a samostatnými koncertmi a vystúpeniami v druhej polovici roku 2023.

Diplom Techniku a hlavna cena Divertimento Musicale 2013Vybrané ďalšie predchádzajúce úspechy: 

Napriek pandemických obmedzení v rokoch 2020-2022 sme v roku 2020 nahrali skladbu a videoklip Astor Piazolla: Oblivion a v roku 2021 online vytvorenú nahrávku a videoklip skladby Leroy Anderson: Plink, Plank, Plunk.

 V roku 2017 sme získali až trojicu hlavných ocenení na celoslovenskom festivale Divertimento Musicale 2017 vrátane Laureáta súťaže nahrali sme v poradí už štvrté CD "Fragmenty"

V roku 2016 sme boli ocenení pochvalnou recenziou známeho hudobníka Juraja Alexandra v časopise Hudobný život (pozrieť na Facebooku).

V roku 2015 sa nášmu 50. výročiu založenia venovala RTVS reportážou v hlavnom večernom  televíznom spravodajstve (pozrieť na YouTube). 

Získané prostriedky nám pomáhajú aj naďalej kvalitne fungovať, rozvíjať sa a použiť ich na financovanie potrieb pre hudobné nástroje, opráv, propagačných materiálov a častejších koncertov.

V roku 2022 sa zároveň plánujeme s novým programom zúčastniť celoslovenskej súťaže Divertimento Musicale.

My sa Vám zato radi odvďačíme naštudovaním nových programov a vždy dobrou a priateľskou atmosférou na koncertoch. Za vašu podporu vám srdečne ďakujeme a tešíme sa na stretnutie s vami na našich koncertoch!

>> ÚDAJE A POSTUP venovania percent z dane

   

ĎAKUJEME!

 

  

 
TOP aktuality:

Odoberajte pozvánky na naše koncerty
 

Niekoľkokrát ročne vás e-mailom pozveme na naše nové koncerty.
Prihláste sa k odoberaniu

Príď medzi nás

Hráš na sláčikový hudobný nástroj a máš chuť si zahrať v orchestri? Príď medzi nás a zaži s nami množstvo zábavy! Členstvo nie je podmienené vekom, školou, ani profesiou. Príď sa pozrieť na ktorýkoľvek nácvik a najlepšie aj s nástrojom.

Podporte nás 2 % z dane

Podporte financovanie potrieb pre hudobné nástroje, propagačných materiálov a častejších koncertov -  venujte svoje 2 % z dane Techniku. ĎAKUJEME!

Jar 2022: opäť riadne nacvičujeme a pripravujeme nové koncerty

Od februára nám bolo postupne umožnené nacvičovať a na jarné mesiace už pripravujeme aj nové koncerty. Tešíme sa na vás!

Oznam o prerušení spoločných nácvikov a odložení plánovaných koncertov

(jar 2020) Vážení priaznivci, z dôvodu nariadenýcch opatrení voči šíreniu pandémie koronavírusu boli od jari 2020 zrušené nácviky a vystúpenia orchestra a krátke obdobia počas uvoľnení nepostačovali na naštudovanie nového programu. O našom návrate na pódiá vás budeme informovať. Ďakujeme za pochopenie

Zúčastnili sme sa festivalu FIMU 2018 v Belforte

Po niekoľkoročnej pauze sme sa v dňoch 17.-21. mája 2018 opäť zúčastnili na medzinárodnom multižánrovom hudobnom festivale FIMU vo francúzskom Belforte. VIAC

Predstavujeme naše nové CD Fragmenty

Súčasťou koncertu v júni 2017 bol krst nášho nového CD "Fragmenty" s vybranými časťami z desiatky najhranejších skladieb uplynulých rokov. V prípade záujmu o zakúpenie CD nás kontaktujte

Stali sme sa víťazmi aj v súťaži Divertimento Musicale 2017

Aj v roku 2017 sme sa z festivalu Divertimento Musicale vrátili až s trojicou hlavných cien - ako víťazi kategórie Komorné orchestre dospelých (zlaté pásmo), s cenou Národného osvetového centra za interpretačný výkon a k tomu s najvyšším ocenením Laureát súťaže.

Sledujte nás aj na YouTube

Spustili sme aj vlastný kanál na YouTube a ak chcete informácie o našich nových videách a máte Google účet (alebo YouTube účet), kliknite na našej YouTube stránke aj na červené tlačidlo "Prihlásiť sa na odber". YouTube vás o novom pridanom videu upozorní na hlavnej stránke, v sekcii Odbery, prípadne aj e-mailom.

Dostali sme sa do hlavných správ RTVS!

V sobotu 5.12.2015 odvysielala RTVS v hlavných večerných správach reportážny príspevok  k 50. výročiu založenia nášho orchestra. Pozrieť si ju môžete na našom YouTube (samostatne) alebo v TV archíve RTVS (od 41. minúty).

Príď medzi nás

Hráš na sláčikový hudobný nástroj a máš chuť si zahrať v orchestri? Príď medzi nás a zaži s nami množstvo zábavy! Členstvo nie je podmienené vekom, školou, ani profesiou. Príď sa pozrieť na ktorýkoľvek nácvik a najlepšie aj s nástrojom.

Nájdete nás aj na Facebook-u

Vážení priaznivci, orchester Technik nájdete aj na stránkach facebook-u...

>> Archív starších správ
 

 

 


© Komorný orchester TECHNIK. Patríme pod Vysokoškolský umelecký súbor TECHNIK a STU Bratislava

 

Facebook  -  YouTube  -  Google+