Technik
Slovenská technická univerzita - vysokoškolský umelecký súbor TECHNIK
 
 

Galaprogram a koncerty k 70. výročiu

Technik - pozvanka na koncertV roku 2023 oslavuje Vysokoškolský umelecký súbor TECHNIK pri Slovenskej technickej univerzite v Bratislave svoje už 70. výročie založenia!

Pri tejto príležitosti sa konajú koncom roka 2023 celovečerné vystúpenia jednotlivých zložiek a spoločný galaprogram všetkých zložiek súboru - Komorného orchestra, Speváckeho zboru a Folklórneho súboru.

Celosúborový galaprogram "Venované generáciám" v nedeľu 3.12.2023 v Bratislave

Vyvrcholením výročných podujatí bude spoločný galaprogram folklórneho súboru, speváckeho zboru a komorného orchestra v nedeľu 3.12.2023 o 18:00 vo Veľkom koncertnomj štúdiu Slovenského rozhlasu v Bratislave (Mýtna 1), na ktorý pozývame aj všetkých bývalých Technikárov a priaznivcov súboru.

Priblížime vám v ňom 70 ročnú históriu súboru Technik, pôsobiaceho pri Slovenskej technickej univerzite v Bratislave od roku 1953. V programe predstavíme umelecké diela A. Vivaldiho, G. B. Pergolesiho, P. Breinera, P. Cóna, Š. Molotu, E. Esenvaldsa, M. Jašurdovej a mnohých ďalších. Prevedieme vás mnohými žánrami, predstavíme spoločné diela prezentované viacerými zložkami z rôznych odvetví umenia.

Námet, scenár a dramaturgia: Mirko Krajči, Ľubica Mešková, Petra Torkošová
Účinkuje: Folklórny súbor, Komorný orchester, Spevácky zbor
Moderuje: Mirka Záhumenská

Tešíme sa na vás!

    


Pozvánka a informácie pre bývalých členov

Na tento program špeciálne pozývame bývalých členov súboru. Na všetky dostupné (najmä e-mailové) kontakty preto v čase medzi 15.-23. novembrom 2023 posielame pozvánky na toto podujatie. Ak si pozvánku ani po tomto období nedostal(a), pravdepodobne na Teba nemáme aktuálny kontakt. Pošli nám ho preto, prosím, najlepšie e-mailom na technik@stuba.sk, a to aj v prípade, ak sa tohto galaprogramu nezúčastníš. 

 

 

 

 


© 2008 - 2024   -  Vysokoškolský umelecký súbor TECHNIK pri STU v Bratislave