Komorný orchester Technik
Slovenská technická univerzita - vysokoškolský umelecký súbor TECHNIK
   
 
 

KTO SME

Orchester tvoria mladí ľudia, prevažne študenti a absolventi bratislavských vysokých škôl, ktorých spája láska k hudbe a považujú ju za dôležitú súčasť svojho života.

Nadšenie, byť súčasťou orchestra a zažívať tak radosť z hry motivuje už niekoľko generácií mladých hudobníkov k tomu, aby sa spolu hrali v komornom orchestri Technik.

Orchester tvorí približne 20 hudobníkov v nástrojových skupinách: 1. a 2. husle, viola, violončelo a kontrabas. Okrem vlastného dirigenta má orchester aj hudobného pedagóga.

Komorný orchester pozýva niekoľkokrát do roka poslucháčov na svoje koncerty v Bratislave i ďalších miestach na Slovensku. Orchester sa spravidla raz ročne predstaví poslucháčom aj v zahraničí.

Orchester Technik je súčasťou Vysokoškolského umeleckého súboru TECHNIK, ktorý pozostáva z troch navzájom nezávislých zložiek - okrem komorného orchestra je to spevácky zbor a folklórny súbor, ktorý má okrem tanečnej skupiny vlastnú ľudovú hudbu a spevácku skupinu. Jednotlivé zložky umelecky pôsobia nezávisle. Spoločný je ich názov, vedenie a zriaďovateľ, ktorým je Slovenská technická univerzita v Bratislave.

Kontakt na Orchester Technik

 
TOP aktuality:

Odoberajte pozvánky na naše koncerty
 

Niekoľkokrát ročne vás e-mailom pozveme na naše nové koncerty.
Prihláste sa k odoberaniu

Podporte nás 2 % z dane

Podporte financovanie potrieb pre hudobné nástroje, propagačných materiálov a častejších koncertov -  venujte svoje 2 % z dane Techniku. ĎAKUJEME!

Sledujte nás aj na YouTube

Spustili sme aj vlastný kanál na YouTube a ak chcete informácie o našich nových videách a máte Google účet (alebo YouTube účet), kliknite na našej YouTube stránke aj na červené tlačidlo "Prihlásiť sa na odber". YouTube vás o novom pridanom videu upozorní na hlavnej stránke, v sekcii Odbery, prípadne aj e-mailom.

Dostali sme sa do hlavných správ RTVS!

V sobotu 5.12.2015 odvysielala RTVS v hlavných večerných správach reportážny príspevok  k 50. výročiu založenia nášho orchestra. Pozrieť si ju môžete na našom YouTube (samostatne) alebo v TV archíve RTVS (od 41. minúty).

Zúčastnili sme sa festivalu FIMU 2014 v Belforte

Po niekoľkoročnej pauze sme sa v dňoch 7.-9. júna 2014 opäť zúčastnili na medzinárodnom multižánrovom hudobnom festivale FIMU vo francúzskom Belforte - www.fimu.com.

Stali sme sa víťazmi aj v súťaži Divertimento Musicale 2013

Aj v roku 2013 sme sa z festivalu vrátili s hlavnou Cenou za najlepší výkon v súťaži v kategórii komorné orchestre, Zlaté pásmo s pochvalou poroty. VIAC

Príď medzi nás

Hráš na sláčikový hudobný nástroj a máš chuť si zahrať v orchestri? Príď medzi nás a zaži s nami množstvo zábavy! Členstvo nie je podmienené vekom, školou, ani profesiou. Príď sa pozrieť na ktorýkoľvek nácvik a najlepšie aj s nástrojom.

Boli sme na festivale v Ahrensburgu

V dňoch 23.-25.3.2012 sa Komorný orchester Technik zúčastnil 13. ročníka medzinárodného festivalu komorných orchestrov v nemeckom Ahrensburgu. Viac info na hlavnej stránke.

Získali sme hlavnú cenu súťaže Divertimento Musicale 2011

Odborná porota ocenila výkon nášho orchestra hlavnou cenou súťaže a diplomom "za profesionálny výkon amatérskeho telesa". VIAC

Technik nahral ďalšie CD

Komorný orchester Technik v priebehu roka 2010 nahral a v apríli 2011 vydal ďalšie CD, tentokrát s tvorbou Mirka Krajčiho. VIAC

Nájdete nás aj na Facebook-u

Vážení priaznivci, orchester Technik nájdete aj na stránkach facebook-u...

>> Archív starších správ
 

 

 


© Komorný orchester TECHNIK. Patríme pod Vysokoškolský umelecký súbor TECHNIK a STU Bratislava

 

Facebook  -  YouTube  -  Google+