Komorný orchester Technik
Slovenská technická univerzita - vysokoškolský umelecký súbor TECHNIK
   
 
 

Opäť sme získali hlavnú cenu festivalu Divertimento Musicale!

Zlaté pásmo s pochvalou poroty pre Technik

Diplom Techniku a hlavna cena Divertimento Musicale 2013V dňoch 10. – 11. mája 2013 sa Komorný orchester Technik zúčastnil celoštátneho kola 26. ročníka festivalu Divertimento Musicale v Rimavskej Sobote, súťažnej prehliadky neprofesionálnych komorných hudobných telies.

Na festivale s sme sa stretli s takmer dvesto mladými hudobníkmi z celého Slovenska. A odišli sme z neho víťazne: Komorný orchester Technik získal Cenu za najlepší výkon v súťaži v kategórii komorné orchestre, Zlaté pásmo s pochvalou poroty.

Členmi poroty boli Doc. Mgr. art. Pavol Tužinský (predseda poroty, významný slovenský dirigent a pedagóg), Mgr. art. Bartolomej Buráš (riaditeľ Konzervatória v Košiciach), Mgr. art. Ján Pipta (hudobník), Jaroslav Stráňavský (zvukový majster) a Mgr. Markéta Ježíková (tajomníčka poroty, NOC).

Technik - pozvanka na koncertPodľa predsedu poroty „tento ročník súťaže mal vynikajúcu úroveň. Jednoznačne môžeme povedať, že nebolo porazených, resp. slabých umeleckých výkonov. Víťazmi boli všetci súťažiaci neprofesionálni hudobníci, členovia malých hudobných telies a komorných orchestrov, pretože odovzdali kus poctivej umeleckej práce a spôsobili radosť nielen sebe, ale predovšetkým nám poslucháčom v Dome kultúry...Mali sme možnosť niektoré telesá hodnotiť už profesionálnymi kritériami, čo je mimoriadne“.

Ďakujeme porote za jej hodnotenie, a organizátorom za výbornú atmosféru a krásny zážitok!

Vyhlasovateľom a odborným garantom 26. ročníka celoštátnej súťaže komornej hudby – Divertimento musicale bolo Národné osvetové centrum z poverenia Ministerstva kultúry SR. Organizačným garantom a realizátorom celoštátneho kola bolo Mestské kultúrne stredisko Rimavská Sobota v spolupráci so Základnou umeleckou školou, podujatie sa uskutočnilo s finančnou podporou Ministerstva kultúry SR.

Články, fotografie a video z koncertov a z vyhodnotenia:

 

Plagát a program

Viac informácií:

Páči sa vám to? Dajte nám to vedieť aj na Facebooku!
 

 
TOP aktuality:

Odoberajte pozvánky na naše koncerty
 

Niekoľkokrát ročne vás e-mailom pozveme na naše nové koncerty.
Prihláste sa k odoberaniu

Zúčastnili sme sa festivalu FIMU 2018 v Belforte

Po niekoľkoročnej pauze sme sa v dňoch 17.-21. mája 2018 opäť zúčastnili na medzinárodnom multižánrovom hudobnom festivale FIMU vo francúzskom Belforte. VIAC

Podporte nás 2 % z dane

Podporte financovanie potrieb pre hudobné nástroje, propagačných materiálov a častejších koncertov -  venujte svoje 2 % z dane Techniku. ĎAKUJEME!

Predstavujeme naše nové CD Fragmenty

Súčasťou koncertu v júni 2017 bol krst nášho nového CD "Fragmenty" s vybranými časťami z desiatky najhranejších skladieb uplynulých rokov. V prípade záujmu o zakúpenie CD nás kontaktujte

Stali sme sa víťazmi aj v súťaži Divertimento Musicale 2017

Aj v roku 2017 sme sa z festivalu Divertimento Musicale vrátili až s trojicou hlavných cien - ako víťazi kategórie Komorné orchestre dospelých (zlaté pásmo), s cenou Národného osvetového centra za interpretačný výkon a k tomu s najvyšším ocenením Laureát súťaže.

Sledujte nás aj na YouTube

Spustili sme aj vlastný kanál na YouTube a ak chcete informácie o našich nových videách a máte Google účet (alebo YouTube účet), kliknite na našej YouTube stránke aj na červené tlačidlo "Prihlásiť sa na odber". YouTube vás o novom pridanom videu upozorní na hlavnej stránke, v sekcii Odbery, prípadne aj e-mailom.

Dostali sme sa do hlavných správ RTVS!

V sobotu 5.12.2015 odvysielala RTVS v hlavných večerných správach reportážny príspevok  k 50. výročiu založenia nášho orchestra. Pozrieť si ju môžete na našom YouTube (samostatne) alebo v TV archíve RTVS (od 41. minúty).

Príď medzi nás

Hráš na sláčikový hudobný nástroj a máš chuť si zahrať v orchestri? Príď medzi nás a zaži s nami množstvo zábavy! Členstvo nie je podmienené vekom, školou, ani profesiou. Príď sa pozrieť na ktorýkoľvek nácvik a najlepšie aj s nástrojom.

Nájdete nás aj na Facebook-u

Vážení priaznivci, orchester Technik nájdete aj na stránkach facebook-u...

>> Archív starších správ
 

 

 


© Komorný orchester TECHNIK. Patríme pod Vysokoškolský umelecký súbor TECHNIK a STU Bratislava

 

Facebook  -  YouTube  -  Google+