Komorný orchester Technik
Slovenská technická univerzita - vysokoškolský umelecký súbor TECHNIK
   
 
 

Komorný orchester Technik na 32. ročníku FIMU Belfort (2018)

Belfort


Komorný orchester Technik sa ako jediný súbor zo Slovenska po niekoľkoročnej prestávke opäť zúčastnil na etablovanom medzinárodnom festivale FIMU, venovanom hudbe, ktorá vzniká na vysokých školách a univerzitách po celom svete. V dňoch 17. – 21. mája sa vo francúzskom Belforte na 32. ročníku festivalu zišlo okolo 1700 hudobníkov zo 40 krajín. Na 20 scénach po celom meste sa odohralo vyše 200 koncertov.

Koncerty

Orchester Technik sa predstavil na dvoch samostatných koncertoch, v sobotu 19. mája v Katedrále St. Christophe a v nedeľu 20. mája na scéne divadla Granit. Koncertný program si vypočulo spolu takmer 800 divákov.

V programe koncertov zazneli dve slovenské diela – Musica Slovaca od Ilju Zeljenku s husľovým sólom v podaní Františka Töröka, koncertného majstra a hudobného pedagóga orchestra; a v medzinárodnej i „technikárskej“ premiére skladba Arcott slovenského skladateľa a dirigenta orchestra Mirka Krajčiho.

Sólisticky sa na koncerte predstavili aj dve mladé talentované hudobníčky Emma Tarkayová (husle) a Alžbeta Struňáková (hoboj) v Koncerte pre husle, hoboj a sláčiky d mol, BWV 1060.

Súčasťou programu boli tiež dve významné skladby z klasického repertoáru pre komorné sláčikové orchestre: Concertino in Sol G. B. Pergolesiho a svetoznáma Serenáda E dur, op. 22 od Antonína Dvořáka.

Podľa reakcií poslucháčov aj organizátorov festivalu sa vystúpenie Techniku stretlo s veľkým a pozitívnym ohlasom. V kontexte kvalitných hudobných zoskupení, ktoré organizátori do programu festivalu vybrali, Komorný orchester Technik na vysokej úrovni reprezentoval svoju alma mater - Slovensku technickú univerzitu i slovenskú hudobnú tvorbu a kultúru.

Výber fotografií z našich koncertov a návštevy FIMU

Album je umiestnený na našej facebookovej stránke v sekcii Fotky.

Kliknutím na tento náhľad sa vám album zobrazí priamo:

Belfort

Ďakujeme za podporu

Účasť Komorného orchestra Technik na festivale FIMU 2018 a s ňou spojená reprezentácia Slovenska sa uskutočnila aj vďaka finančnej podpore Slovenskej technickej univerzity v Bratislave, Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR, ako aj Magistrátu hlavného mesta SR Bratislavy (Ars Bratislavensis). Za podporu všetkým partnerom ďakujeme!

Dakujeme za podporu!

Dakujeme za podporu!

Dakujeme za podporu!

O festivale FIMU Belfort

V roku 2018 sa konal už 32. ročník festivalu univerzitnej hudby FIMU, na ktorom sa pravidelne zúčastňujú tisícky hudobníkov zo 40 krajín, ktorí počas troch dní vystupujú na približne 200 koncertoch na 20 koncertných scénach - v sálach, kostoloch, na námestiach a exteriérových pódiách po celom centre mesta. Historické mestečko Belfort sa tak počas festivalu premení na mesto plné hudby symfonických a komorných orchestrov, speváckych zborov, skupín žánrov world music, džezu, rockovej či experimentálnej elektronickej hudby. Aj vďaka bezplatnému vstupu festival FIMU každoročne navštívi okolo 115 000 divákov. Festival FIMU a aktuality z neho je najlepšie sledovať na stránke www.fimu.com a na jeho facebookom profile www.facebook.com/FimuOfficiel.

Komorný orchester Technik sa na festivale zúčastnil na základe výberu organizátorov už niekoľkokrát - v roku 2014 (samostatná stránka), v roku 2010 spoločne so Speváckym zborom Technik a predtým viackrát v období 1989 až 2008 .

Páči sa vám to? Dajte nám to vedieť aj na Facebooku!

  
 

 
TOP aktuality:

Odoberajte pozvánky na naše koncerty
 

Niekoľkokrát ročne vás e-mailom pozveme na naše nové koncerty.
Prihláste sa k odoberaniu

Príď medzi nás

Hráš na sláčikový hudobný nástroj a máš chuť si zahrať v orchestri? Príď medzi nás a zaži s nami množstvo zábavy! Členstvo nie je podmienené vekom, školou, ani profesiou. Príď sa pozrieť na ktorýkoľvek nácvik a najlepšie aj s nástrojom.

Podporte nás 2 % z dane

Podporte financovanie potrieb pre hudobné nástroje, propagačných materiálov a častejších koncertov -  venujte svoje 2 % z dane Techniku. ĎAKUJEME!

Jar 2022: opäť riadne nacvičujeme a pripravujeme nové koncerty

Od februára nám bolo postupne umožnené nacvičovať a na jarné mesiace už pripravujeme aj nové koncerty. Tešíme sa na vás!

Oznam o prerušení spoločných nácvikov a odložení plánovaných koncertov

(jar 2020) Vážení priaznivci, z dôvodu nariadenýcch opatrení voči šíreniu pandémie koronavírusu boli od jari 2020 zrušené nácviky a vystúpenia orchestra a krátke obdobia počas uvoľnení nepostačovali na naštudovanie nového programu. O našom návrate na pódiá vás budeme informovať. Ďakujeme za pochopenie

Zúčastnili sme sa festivalu FIMU 2018 v Belforte

Po niekoľkoročnej pauze sme sa v dňoch 17.-21. mája 2018 opäť zúčastnili na medzinárodnom multižánrovom hudobnom festivale FIMU vo francúzskom Belforte. VIAC

Predstavujeme naše nové CD Fragmenty

Súčasťou koncertu v júni 2017 bol krst nášho nového CD "Fragmenty" s vybranými časťami z desiatky najhranejších skladieb uplynulých rokov. V prípade záujmu o zakúpenie CD nás kontaktujte

Stali sme sa víťazmi aj v súťaži Divertimento Musicale 2017

Aj v roku 2017 sme sa z festivalu Divertimento Musicale vrátili až s trojicou hlavných cien - ako víťazi kategórie Komorné orchestre dospelých (zlaté pásmo), s cenou Národného osvetového centra za interpretačný výkon a k tomu s najvyšším ocenením Laureát súťaže.

Sledujte nás aj na YouTube

Spustili sme aj vlastný kanál na YouTube a ak chcete informácie o našich nových videách a máte Google účet (alebo YouTube účet), kliknite na našej YouTube stránke aj na červené tlačidlo "Prihlásiť sa na odber". YouTube vás o novom pridanom videu upozorní na hlavnej stránke, v sekcii Odbery, prípadne aj e-mailom.

Dostali sme sa do hlavných správ RTVS!

V sobotu 5.12.2015 odvysielala RTVS v hlavných večerných správach reportážny príspevok  k 50. výročiu založenia nášho orchestra. Pozrieť si ju môžete na našom YouTube (samostatne) alebo v TV archíve RTVS (od 41. minúty).

Príď medzi nás

Hráš na sláčikový hudobný nástroj a máš chuť si zahrať v orchestri? Príď medzi nás a zaži s nami množstvo zábavy! Členstvo nie je podmienené vekom, školou, ani profesiou. Príď sa pozrieť na ktorýkoľvek nácvik a najlepšie aj s nástrojom.

Nájdete nás aj na Facebook-u

Vážení priaznivci, orchester Technik nájdete aj na stránkach facebook-u...

>> Archív starších správ
 

 

 


© Komorný orchester TECHNIK. Patríme pod Vysokoškolský umelecký súbor TECHNIK a STU Bratislava

 

Facebook  -  YouTube  -  Google+