Komorný orchester Technik
Slovenská technická univerzita - vysokoškolský umelecký súbor TECHNIK
   
 
 

Úspešne sme reprezentovali v Belforte (2014)

V dňoch 7.-9. júna 2014 sme sa s Komorným orchestrom Technik STU Bratislava opäť zúčastnili na medzinárodnom multižánrovom hudobnom festivale FIMU vo francúzskom Belforte - www.fimu.com

Koncerty

V rámci festivalu sme vystúpili s dvoma samostatnými koncertmi v Katedrále St. Christophe pre spolu viac ako 800 poslucháčov.

Predstavili sme sa repertoárom, ktorý tvorila Komorná symfónia „Azoth“ - dielo z aktuálnej tvorby slovenského skladateľa a zároveň aj dirigenta orchestra Mirka Krajčiho a Serenáda pre sláčikový orchester C dur, op. 48 Petra Iljiča Čajkovského. Špeciálny záujem vyvolala pritom práve súčasná slovenská tvorba Mirka Krajčiho.

Vďaka možnosti porovnania s inými podobnými telesami sme sa aj sami s hrdosťou presvedčili, že účasťou na festivale sme Slovensko a Slovenskú technickú univerzitu  reprezentovali na vysokej úrovni.

Diplom Techniku a hlavna cena Divertimento Musicale 2013Vybrané fotografie z koncertov

Pozrite si výber niekoľkých fotografií z koncertov Techniku v Belforte (album na Facebooku).

Technik v predfestivalovej reportáži televízie France3

Zaujímavé zážitky sme mali už od okamihu príchodu na festival. Už pri vystupovaní z autobusu a registrácii sme sa stali súčasťou nakrúcania reportáže televíznej stanice France3 o predfestivalovej atmosfére a vybraných zaujímavostiach. Pozrite si jej záznam na Youtube.

O festivale FIMU Belfort

V roku 2014 sa konal už 28. ročník festivalu univerzitnej hudby FIMU, na ktorom sa pravidelne zúčastňuje približne 3000 hudobníkov a spevákov z 30 krajín, ktorí po dobu 3 dní vystupujú na 250 koncertoch na 15 koncertných miestach - v sálach, kostoloch, na námestiach a exteriérových pódiach po celom centre mesta. Historické mestečko Belfort sa tak počas festivalu premení na mesto plné hudby symfonických a komorných orchestrov, speváckych zborov, skupín žánrov etno a folklóru, džezu, rockovej či experimentálnej elektronickej hudby. Aj vďaka bezplatnému vstupu festival FIMU každoročne navštívi okolo 80000 divákov. Festival FIMU a aktuality z neho je najlepšie sledovať na jeho  facebookovej stránke www.facebook.com/FimuOfficiel.

Ďakujeme za podporu

Na záver pridávame významnú informáciu a poďakovanie: účasť Komorného orchestra Technik na festivale FIMU a s ňou spojená reprezentácia Slovenska sa uskutočnila aj vďaka finančnej podpore Ministerstva kultúry SR.

ss

 

Páči sa vám to? Dajte nám to vedieť aj na Facebooku!

  
 

 
TOP aktuality:

Odoberajte pozvánky na naše koncerty
 

Niekoľkokrát ročne vás e-mailom pozveme na naše nové koncerty.
Prihláste sa k odoberaniu

Zúčastnili sme sa festivalu FIMU 2018 v Belforte

Po niekoľkoročnej pauze sme sa v dňoch 17.-21. mája 2018 opäť zúčastnili na medzinárodnom multižánrovom hudobnom festivale FIMU vo francúzskom Belforte. VIAC

Podporte nás 2 % z dane

Podporte financovanie potrieb pre hudobné nástroje, propagačných materiálov a častejších koncertov -  venujte svoje 2 % z dane Techniku. ĎAKUJEME!

Predstavujeme naše nové CD Fragmenty

Súčasťou koncertu v júni 2017 bol krst nášho nového CD "Fragmenty" s vybranými časťami z desiatky najhranejších skladieb uplynulých rokov. V prípade záujmu o zakúpenie CD nás kontaktujte

Stali sme sa víťazmi aj v súťaži Divertimento Musicale 2017

Aj v roku 2017 sme sa z festivalu Divertimento Musicale vrátili až s trojicou hlavných cien - ako víťazi kategórie Komorné orchestre dospelých (zlaté pásmo), s cenou Národného osvetového centra za interpretačný výkon a k tomu s najvyšším ocenením Laureát súťaže.

Sledujte nás aj na YouTube

Spustili sme aj vlastný kanál na YouTube a ak chcete informácie o našich nových videách a máte Google účet (alebo YouTube účet), kliknite na našej YouTube stránke aj na červené tlačidlo "Prihlásiť sa na odber". YouTube vás o novom pridanom videu upozorní na hlavnej stránke, v sekcii Odbery, prípadne aj e-mailom.

Dostali sme sa do hlavných správ RTVS!

V sobotu 5.12.2015 odvysielala RTVS v hlavných večerných správach reportážny príspevok  k 50. výročiu založenia nášho orchestra. Pozrieť si ju môžete na našom YouTube (samostatne) alebo v TV archíve RTVS (od 41. minúty).

Príď medzi nás

Hráš na sláčikový hudobný nástroj a máš chuť si zahrať v orchestri? Príď medzi nás a zaži s nami množstvo zábavy! Členstvo nie je podmienené vekom, školou, ani profesiou. Príď sa pozrieť na ktorýkoľvek nácvik a najlepšie aj s nástrojom.

Nájdete nás aj na Facebook-u

Vážení priaznivci, orchester Technik nájdete aj na stránkach facebook-u...

>> Archív starších správ
 

 

 


© Komorný orchester TECHNIK. Patríme pod Vysokoškolský umelecký súbor TECHNIK a STU Bratislava

 

Facebook  -  YouTube  -  Google+