Komorný orchester Technik
Slovenská technická univerzita - vysokoškolský umelecký súbor TECHNIK
   
 
 

Technik víťazom Divertimento Musicale 2011Veni, vidi, vici: Technik s hlavnou cenou festivalu Divertimento Musicale!

V dňoch 14. – 15. októbra 2011 sa Komorný orchester Technik zúčastnil celoštátneho kola 25. ročníka festivalu Divertimento Musicale v Rimavskej Sobote, súťažnej prehliadky neprofesionálnych komorných hudobných telies.

Prezentovali sme sa 3. suitou z Antických tancov a árií Ottorina Respighiho a vlastnou skladbou Mirka Krajčiho – Tangissimo. Odborná porota ocenila výkon nášho orchestra hlavnou cenou súťaže a diplomom "za profesionálny výkon amatérskeho telesa". Máme ďalší dôvod na radosť!

Viac informácií:

Fotografie z koncertov a z vyhodnotenia:


Technik na prvom, nesúťažnom koncerte v Rímskokatolíckom kostole sv. Jána Krstiteľa v Rimavskej Sobote.


Dom kultúry Rimavská Sobota, dejisko festivalu


Súťažnú prehliadku festivalu za spoluorganizátora - Mestské kultúrne stredisko Rimavská Sobota - slávnostne otvorila Mgr. Regína Špitálová.


 

 

Naše súťažné vystúpenie.


 

Dirigent  orchestra a autor jednej zo súťažných skladieb Mirko Krajči preberá hlavnú cenu festivalu.


Zaslúžená radosť z ocenenia (zľava): Martina Hudcovská, organizačná vedúca orchestra; František Török, koncertný majster a hudobný pedagóg; Mirko Krajči, dirigent a umelecký vedúci; Zuzana Töröková, koncertná majsterka.

 
TOP aktuality:

Odoberajte pozvánky na naše koncerty
 

Niekoľkokrát ročne vás e-mailom pozveme na naše nové koncerty.
Prihláste sa k odoberaniu

Podporte nás 2 % z dane

Podporte financovanie potrieb pre hudobné nástroje, propagačných materiálov a častejších koncertov -  venujte svoje 2 % z dane Techniku. ĎAKUJEME!

Sledujte nás aj na YouTube

Spustili sme aj vlastný kanál na YouTube a ak chcete informácie o našich nových videách a máte Google účet (alebo YouTube účet), kliknite na našej YouTube stránke aj na červené tlačidlo "Prihlásiť sa na odber". YouTube vás o novom pridanom videu upozorní na hlavnej stránke, v sekcii Odbery, prípadne aj e-mailom.

Dostali sme sa do hlavných správ RTVS!

V sobotu 5.12.2015 odvysielala RTVS v hlavných večerných správach reportážny príspevok  k 50. výročiu založenia nášho orchestra. Pozrieť si ju môžete na našom YouTube (samostatne) alebo v TV archíve RTVS (od 41. minúty).

Zúčastnili sme sa festivalu FIMU 2014 v Belforte

Po niekoľkoročnej pauze sme sa v dňoch 7.-9. júna 2014 opäť zúčastnili na medzinárodnom multižánrovom hudobnom festivale FIMU vo francúzskom Belforte - www.fimu.com.

Stali sme sa víťazmi aj v súťaži Divertimento Musicale 2013

Aj v roku 2013 sme sa z festivalu vrátili s hlavnou Cenou za najlepší výkon v súťaži v kategórii komorné orchestre, Zlaté pásmo s pochvalou poroty. VIAC

Príď medzi nás

Hráš na sláčikový hudobný nástroj a máš chuť si zahrať v orchestri? Príď medzi nás a zaži s nami množstvo zábavy! Členstvo nie je podmienené vekom, školou, ani profesiou. Príď sa pozrieť na ktorýkoľvek nácvik a najlepšie aj s nástrojom.

Boli sme na festivale v Ahrensburgu

V dňoch 23.-25.3.2012 sa Komorný orchester Technik zúčastnil 13. ročníka medzinárodného festivalu komorných orchestrov v nemeckom Ahrensburgu. Viac info na hlavnej stránke.

Získali sme hlavnú cenu súťaže Divertimento Musicale 2011

Odborná porota ocenila výkon nášho orchestra hlavnou cenou súťaže a diplomom "za profesionálny výkon amatérskeho telesa". VIAC

Technik nahral ďalšie CD

Komorný orchester Technik v priebehu roka 2010 nahral a v apríli 2011 vydal ďalšie CD, tentokrát s tvorbou Mirka Krajčiho. VIAC

Nájdete nás aj na Facebook-u

Vážení priaznivci, orchester Technik nájdete aj na stránkach facebook-u...

>> Archív starších správ
 

 

 


© Komorný orchester TECHNIK. Patríme pod Vysokoškolský umelecký súbor TECHNIK a STU Bratislava

 

Facebook  -  YouTube  -  Google+